Przejdź do treści

Oświadczenie

W trosce o zapewnienie ochrony interesów naszych uczniów, objęci obowiązkiem zachowania poufności informacji uzyskanych w związku z pracą lub pełnioną funkcją oraz dla dobra trwającego rozpoznania sprawy zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby nasza placówka była miejscem bezpiecznym, służącym wszechstronnemu rozwojowi uczniów oraz miejscem, gdzie respektowane są normy i zasady życia społecznego. Problemy wychowawcze, wynikające często z uwarunkowań środowiskowych, rozwiązujemy z należytą uwagą, we współpracy z rodzicami/prawnymi opiekunami w ramach zindywidualizowanych lub zintegrowanych działań wychowawców, nauczycieli i specjalistów oraz organami i instytucjami wspierającymi funkcjonowanie placówki.

Kadra internatu posiada kwalifikacje do prowadzenia przydzielonych im zajęć, a ocenianie stanu działalności wychowawczo-opiekuńczej należy do organu sprawującego nadzór pedagogiczny. Zapewnienie uczniom bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki, wspieranie wychowawczej roli rodziny i kierowanie się dobrem ucznia jest nadrzędnym zadaniem placówki oświatowej i naszym priorytetem. Naszym uczniom udzielana jest także pomoc psychologiczno-pedagogiczna zgodnie z potrzebami w trakcie bieżącej pracy w formach wynikających z rozporządzenia. Systematycznie prowadzone są również różne formy działań mających na celu profilaktykę zachowań ryzykownych wśród młodzieży.

Wywoływanie presji na uczniach, rodzicach i środowisku szkolnym ZSCKR w Karolewie w związku z będącym wciąż w sferze podejrzeń zdarzeniem nie przysłuży się, ani dobru społecznemu, ani działaniom służb odpowiednio powołanych w państwie do określonych zadań. Powoływanie się na autorytet rzecznika policji przez jeden z lokalnych portali, a następnie modyfikowanie i wycofanie tej wypowiedzi jest formą dezinformacji i manipulacji językowej.

Z przykrością stwierdzamy, że sugerowanie naszej placówce zachowania o wyraźnie pejoratywnej konotacji nie zostało poprzedzone rzetelnym rozpoznaniem i weryfikacją informacji. Jest to niezgodne z podstawowymi zasadami etyki dziennikarskiej, której kamieniem węgielnym powinna być odpowiedzialność za słowo. Próba dyskredytowania działalności opiekuńczej naszej placówki ma niewiele wspólnego z obiektywizmem w informowaniu opinii publicznej i edukacyjną rolą mediów.

 

Z wyrazami szacunku,

w imieniu Dyrekcji Szkoły
i Rady Pedagogicznej
p.o. Dyrektor
Lucyna Olszewska

Jedyny w całym roku taki dzień…

„Na początku było Słowo… i  Bogiem było Słowo”

             Ten szczególny dzień się budzi… dzień, w którym Niebo styka się z ziemią… Na pamiątkę historycznego wydarzenia wcielenia się Syna Bożego cała społeczność szkolna zgromadziła się w hali „Olimpia”, aby rozważać tajemnicę miłości Boga do człowieka.

Dowiedz się więcej

Wizyta w schronisku

„Nigdy nie lekceważ potencjału małego czynu dobrego.”

Lao Tzu

                Po raz kolejny zrealizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę karmy dla schroniska w Pudwągach. Dziękujemy za pomoc wszystkim wspierającym naszą akcję.

Pamiętajmy, że każdy, nawet najmniejszy dar, jest niezwykle cenny. Jak mawiał Mahatma Gandhi: „Wielkość i postęp moralny narodu można ocenić na podstawie sposobu, w jaki traktuje on zwierzęta”, dlatego pomoc tym, których los całkowicie zależy od nas, jest tak niezwykle ważna.

Natalia Bielińska

VI Spartakiada Internacka

18 czerwca odbyła się VI Spartakiada Młodzieży
pod hasłem” Lata 80-te Italo Disco”.

Na początku prowadzący, Katarzyna Ossowska i Sebastian Miazek, przywitali wicedyrektor panią Lucynę Olszewską, kierownika internatu panią Genowefę Jasionek, wychowawców oraz całą społeczność internacką.

Dowiedz się więcej

Biżuteria z żywicy epoksydowej

Szkoda, że nie możemy zatrzymać tej chwili, tu i teraz,

żeby żyć w niej na zawsze…

                A co jeśli jednak niemożliwe okazałoby się możliwe? Jeśli moglibyśmy zatrzymać biegnący czas. Takim symbolicznym stoperem dającym możliwość zatrzymania wspomnień jest ich utrwalanie – na fotografiach, filmach oraz coraz bardziej popularne tworzenie personalizowanej biżuterii. Architekci krajobrazu mogli wykonać takie dekoracje z użyciem żywicy epoksydowej oraz suszonych roślin.

Dowiedz się więcej

Średniowieczny herbularius w Karolewie

Przyrzekam wam miłość dozgonną,

siwe dzwonki szaleju, błędna belladonno,

tytoniu bladolicy

i bzów czarnych posępna zżółkła walansjeno

Ja, wiedźma…

                 W tym roku  architekci krajobrazu w ramach poznawania kultury ludowej oraz kształcenia zawodowego zrealizowali wiele ciekawych projektów. Wśród nich znalazło się wykonanie ogrodu ziołowego inspirowanego średniowiecznym hortus medicus. Uczniowie na przedmiocie ochrona i kształtowanie krajobrazu rozpoczęli w tym roku poznawanie tajników rozwoju sztuki ogrodowej w poszczególnych epokach.

Dowiedz się więcej

Podsumowanie projektu edukacyjnego „Mazurska kultura inspiracją dla współczesnej architektury krajobrazu”

„Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę.

Tradycja naszych dziejów jest warownym murem.”

Miś

                W kończącym się już roku szkolnym uczniowie technikum architektury krajobrazu zostali zabrani w podróż do przeszłości. Nauczyciele zawodu chcieli pokazać, że przeszłość może być fascynującym źródłem inspiracji we współczesnym świecie.

Dowiedz się więcej

PODSUMOWANIE PROJEKTU „OCHRONA I ZWIĘKSZENIE RÓŻNORODNOŚCI FAUNY I FLORY PRZYSZKOLNYCH TERENÓW ZIELONYCH ZSCKR W KAROLEWIE”

“Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę,
a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz”
Albert Einstein

 

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła ubiegała się o Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora oświaty p.t.: „Szkoła Przyjazna Środowisku”. Czerwiec, to miesiąc zakończenia prac związanych z projektem, podsumowań i obserwacji przyrodniczych w realizowanych obiektach.

Dowiedz się więcej

„BOŻKOWSKIE POTYCZKI JĘZYKOWE 2024”

“Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia.

Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze” 

– Frank Smith

Od trzech lat uczniowie sieci Szkół Rolniczych rywalizują w szkolnych eliminacjach ogólnopolskiego konkursu języków obcych „Bożkowskie potyczki językowe 2024”, a najlepsi ze wszystkich języków obcych nowożytnych spotykają się na finale konkursu w ZS CKR w Bożkowie. W naszej szkole eliminacje odbyły się 25 kwietnia 2024 roku z języka angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego. Do etapu finałowego z języka rosyjskiego zakwalifikowały się Alisa Lashkouskaya z klasy 3FTH i Oksana Lustiuk z klasy 1LT.

Dowiedz się więcej