VI Spartakiada Internacka

18 czerwca odbyła się VI Spartakiada Młodzieży
pod hasłem” Lata 80-te Italo Disco”.

Na początku prowadzący, Katarzyna Ossowska i Sebastian Miazek, przywitali wicedyrektor panią Lucynę Olszewską, kierownika internatu panią Genowefę Jasionek, wychowawców oraz całą społeczność internacką.

Dowiedz się więcej

Biżuteria z żywicy epoksydowej

Szkoda, że nie możemy zatrzymać tej chwili, tu i teraz,

żeby żyć w niej na zawsze…

                A co jeśli jednak niemożliwe okazałoby się możliwe? Jeśli moglibyśmy zatrzymać biegnący czas. Takim symbolicznym stoperem dającym możliwość zatrzymania wspomnień jest ich utrwalanie – na fotografiach, filmach oraz coraz bardziej popularne tworzenie personalizowanej biżuterii. Architekci krajobrazu mogli wykonać takie dekoracje z użyciem żywicy epoksydowej oraz suszonych roślin.

Dowiedz się więcej

Średniowieczny herbularius w Karolewie

Przyrzekam wam miłość dozgonną,

siwe dzwonki szaleju, błędna belladonno,

tytoniu bladolicy

i bzów czarnych posępna zżółkła walansjeno

Ja, wiedźma…

                 W tym roku  architekci krajobrazu w ramach poznawania kultury ludowej oraz kształcenia zawodowego zrealizowali wiele ciekawych projektów. Wśród nich znalazło się wykonanie ogrodu ziołowego inspirowanego średniowiecznym hortus medicus. Uczniowie na przedmiocie ochrona i kształtowanie krajobrazu rozpoczęli w tym roku poznawanie tajników rozwoju sztuki ogrodowej w poszczególnych epokach.

Dowiedz się więcej

Podsumowanie projektu edukacyjnego „Mazurska kultura inspiracją dla współczesnej architektury krajobrazu”

„Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę.

Tradycja naszych dziejów jest warownym murem.”

Miś

                W kończącym się już roku szkolnym uczniowie technikum architektury krajobrazu zostali zabrani w podróż do przeszłości. Nauczyciele zawodu chcieli pokazać, że przeszłość może być fascynującym źródłem inspiracji we współczesnym świecie.

Dowiedz się więcej

PODSUMOWANIE PROJEKTU „OCHRONA I ZWIĘKSZENIE RÓŻNORODNOŚCI FAUNY I FLORY PRZYSZKOLNYCH TERENÓW ZIELONYCH ZSCKR W KAROLEWIE”

“Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę,
a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz”
Albert Einstein

 

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła ubiegała się o Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora oświaty p.t.: „Szkoła Przyjazna Środowisku”. Czerwiec, to miesiąc zakończenia prac związanych z projektem, podsumowań i obserwacji przyrodniczych w realizowanych obiektach.

Dowiedz się więcej

„BOŻKOWSKIE POTYCZKI JĘZYKOWE 2024”

“Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia.

Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze” 

– Frank Smith

Od trzech lat uczniowie sieci Szkół Rolniczych rywalizują w szkolnych eliminacjach ogólnopolskiego konkursu języków obcych „Bożkowskie potyczki językowe 2024”, a najlepsi ze wszystkich języków obcych nowożytnych spotykają się na finale konkursu w ZS CKR w Bożkowie. W naszej szkole eliminacje odbyły się 25 kwietnia 2024 roku z języka angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego. Do etapu finałowego z języka rosyjskiego zakwalifikowały się Alisa Lashkouskaya z klasy 3FTH i Oksana Lustiuk z klasy 1LT.

Dowiedz się więcej

Konkurs języka angielskiego Sieci Szkół MRiRW

5 stycznia w naszej szkole odbył się szkolny etap Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Szkół Rolniczych. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. W etapie pierwszym wzięło udział 21 uczniów. 

Wasza pasja do nauki oraz zaangażowanie w doskonalenie umiejętności językowych zasługują na najwyższe pochwały. 

Jednak do etapu drugiego komisja wyłoniła 3 NAJLEPSZYCH!

 Są to :

  1. Małgorzata Woźniak kl. V FTL
  2. Norbert Pyszora  kl. IV LT
  3. Eliza Grzyb kl. II HT

Jesteście inspiracją dla innych i dowodem,  że determinacja przynosi wspaniałe rezultaty. Brawo! 

Stella Stukanowa

WEŹ UDZIAŁ W OLIMPIADZIE EKOLOGICZNEJ!

Serdecznie zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie do udziału w szkolnych eliminacjach konkursu Olimpiada Wiedzy Ekologicznej. Z każdej klasy mogą zgłosić się  maksymalnie dwie osoby o najwyższej średniej ocen z przedmiotu biologia. Zapisy trwają włącznie do 5 stycznia 2024 r.

To już XXXIX edycja Olimpiady, która odbędzie się  tego samego dnia w całym kraju – 9 stycznia 2024 r. Wszystkich zainteresowanych uczniów prosimy o zapisy u Pani Agnieszki Giedrys osobiście lub za pomocą dziennika elektronicznego. Warunkiem przystąpienia do Olimpiady jest:

– nie bycie laureatem poprzednich edycji,

– wypełnienie zgody na udział ucznia niepełnoletniego w konkursie wraz z przetwarzaniem jego danych osobowych (druk dostępny w sekretariacie szkoły); pełnoletni uczniowie wypełniają sami i dostarczają Pani A. Giedrys przed dniem konkursu,

– stawienie się dnia 9 stycznia 2024 r. o godzinie 9:40 w Sali 208, budynek Centrum

Do etapu drugiego – eliminacji okręgowych przechodzą uczestnicy posiadający minimum  80% poprawnych odpowiedzi.

Tematyka Olimpiady obejmuje:

– ochronę środowiska,

– gospodarkę odpadami,

– gospodarkę rolną  i leśną,

– aktualne zagadnienia społeczno-gospodarcze na świecie.

Na zwycięzców czekają nagrody.

Liczymy na Was!!!

Agnieszka Giedrys

Piernikowe szaleństwo w internacie

Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym internacie odbył się konkurs „Pierniczkowe szaleństwo”,  zorganizowany przez Młodzieżową Radę Internatu. Cztery grupy mieszkańców internatu wzięły w nim udział, tworząc zespoły gotowe do stawienia czoła wyzwaniom pieczenia najładniejszych i najsmaczniejszych pierniczków. Do zadań każdej grupy należało przygotowanie odpowiedniego  przepisu i składników, wycięcie  foremką odpowiednich świątecznych kształtów, udekorowanie i zapakowanie upieczonych pierniczków.  

Dowiedz się więcej

BIOLOGICZNA INNOWACJA PEDAGOGICZNA „BIOLOGIA W PRAKTYCE”

„Słyszałem i zapomniałem.
Widziałem i zapamiętałem.
Zrobiłem i zrozumiałem.”

KONFUCJUSZ

Od września 2023/2024 uczniowie klas drugich w naszej szkole biorą udział w biologicznej innowacji pedagogicznej pt. „Biologia w praktyce”. Pomysł na urozmaicenie zajęć dydaktycznych narodził się z przekonania, jak istotne znaczenie mają zajęcia praktyczne w zdobywaniu wiedzy i jak niesamowicie mobilizują do nauki i poznawania świata. Uczniowie na lekcjach biologii wykonują ciekawe eksperymenty, które pozwalają im zrozumieć realizowane tematy lekcji.

Dowiedz się więcej

Skip to content