Konkurs języka angielskiego Sieci Szkół MRiRW

5 stycznia w naszej szkole odbył się szkolny etap Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Szkół Rolniczych. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. W etapie pierwszym wzięło udział 21 uczniów. 

Wasza pasja do nauki oraz zaangażowanie w doskonalenie umiejętności językowych zasługują na najwyższe pochwały. 

Jednak do etapu drugiego komisja wyłoniła 3 NAJLEPSZYCH!

 Są to :

  1. Małgorzata Woźniak kl. V FTL
  2. Norbert Pyszora  kl. IV LT
  3. Eliza Grzyb kl. II HT

Jesteście inspiracją dla innych i dowodem,  że determinacja przynosi wspaniałe rezultaty. Brawo! 

Stella Stukanowa

WEŹ UDZIAŁ W OLIMPIADZIE EKOLOGICZNEJ!

Serdecznie zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie do udziału w szkolnych eliminacjach konkursu Olimpiada Wiedzy Ekologicznej. Z każdej klasy mogą zgłosić się  maksymalnie dwie osoby o najwyższej średniej ocen z przedmiotu biologia. Zapisy trwają włącznie do 5 stycznia 2024 r.

To już XXXIX edycja Olimpiady, która odbędzie się  tego samego dnia w całym kraju – 9 stycznia 2024 r. Wszystkich zainteresowanych uczniów prosimy o zapisy u Pani Agnieszki Giedrys osobiście lub za pomocą dziennika elektronicznego. Warunkiem przystąpienia do Olimpiady jest:

– nie bycie laureatem poprzednich edycji,

– wypełnienie zgody na udział ucznia niepełnoletniego w konkursie wraz z przetwarzaniem jego danych osobowych (druk dostępny w sekretariacie szkoły); pełnoletni uczniowie wypełniają sami i dostarczają Pani A. Giedrys przed dniem konkursu,

– stawienie się dnia 9 stycznia 2024 r. o godzinie 9:40 w Sali 208, budynek Centrum

Do etapu drugiego – eliminacji okręgowych przechodzą uczestnicy posiadający minimum  80% poprawnych odpowiedzi.

Tematyka Olimpiady obejmuje:

– ochronę środowiska,

– gospodarkę odpadami,

– gospodarkę rolną  i leśną,

– aktualne zagadnienia społeczno-gospodarcze na świecie.

Na zwycięzców czekają nagrody.

Liczymy na Was!!!

Agnieszka Giedrys

Piernikowe szaleństwo w internacie

Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym internacie odbył się konkurs „Pierniczkowe szaleństwo”,  zorganizowany przez Młodzieżową Radę Internatu. Cztery grupy mieszkańców internatu wzięły w nim udział, tworząc zespoły gotowe do stawienia czoła wyzwaniom pieczenia najładniejszych i najsmaczniejszych pierniczków. Do zadań każdej grupy należało przygotowanie odpowiedniego  przepisu i składników, wycięcie  foremką odpowiednich świątecznych kształtów, udekorowanie i zapakowanie upieczonych pierniczków.  

Dowiedz się więcej

BIOLOGICZNA INNOWACJA PEDAGOGICZNA „BIOLOGIA W PRAKTYCE”

„Słyszałem i zapomniałem.
Widziałem i zapamiętałem.
Zrobiłem i zrozumiałem.”

KONFUCJUSZ

Od września 2023/2024 uczniowie klas drugich w naszej szkole biorą udział w biologicznej innowacji pedagogicznej pt. „Biologia w praktyce”. Pomysł na urozmaicenie zajęć dydaktycznych narodził się z przekonania, jak istotne znaczenie mają zajęcia praktyczne w zdobywaniu wiedzy i jak niesamowicie mobilizują do nauki i poznawania świata. Uczniowie na lekcjach biologii wykonują ciekawe eksperymenty, które pozwalają im zrozumieć realizowane tematy lekcji.

Dowiedz się więcej

KONKURS DLA UCZNIÓW NA FILM PROMUJĄCY KSZTAŁCENIE ZAWODOWE

Zapraszamy uczniów wszystkich klas technikum i szkoły branżowej I stopnia do udziału w konkursie kreatywnym promującym kształcenie zawodowe.

Przedmiotem konkursu jest pomysł na krótki (maks. 3-minutowy) film w dowolnej konwencji (np. reportażu, wywiadu, filmu dokumentalnego, teledysku itp.), stworzony w dowolnej technice, którego tematem przewodnim jest jedno z haseł:

  1. Mój zawód za 30 lat.
  2. Mój zawód i moje zielone kompetencje.

Bądź reżyserem własnej przyszłości! Aby wziąć udział w konkursie należy do 30.11.2023 r. przesłać: wypełniony, elektroniczny formularz zgłoszeniowy, oświadczenie, link do filmu. 

Na zwycięzców konkursu czekają nagrody w formie bonów zakupowych:

sześć nagród głównych – każda o wartości 2000 zł oraz dwa wyróżnienia o wartości 1000 zł.

Więcej informacji na stronie:
ReferNet Polska – Konkurs dla uczniów na film promujący kształcenie zawodowe – zgłoszenia do 30.11.2023 r. (ibe.edu.pl)

WARSZTATY FLORYSTYKI FUNERALNEJ

Wszystkich chętnych pracowników szkoły: nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, a także emerytów i chętnych uczniów zapraszamy na warsztaty florystyczne 30.10.2023 o godz. 15:00 do świetlicy Internatu, w ramach których każdy uczestnik wykona własną wiązankę na grób. Koszt warsztatów, na zakup materiałów to 15 zł. Zgłoszenia przez dziennik i osobiście przyjmują pani Natalia Bielińska i pani Magdalena Witkowska – Hrycek (budynek Arkadia).

Magdalena Witkowska – Hrycek

Innowacja pedagogiczna – florystyka w architekturze krajobrazu

„Kwiaty zawsze czynią ludzi lepszymi, szczęśliwszymi i bardziej pomocnymi,

 są promieniami słońca, pokarmem i lekarstwem dla duszy”

 Luther Burbank

5.10.2023 r. w klasie 2 HT i 5 BTH odbyła się lekcja otwarta, będąca wstępem do zaczynającej się innowacji pedagogicznej pt. „Florystyka jako poszerzenie kompetencji zawodowych w technikum architektury krajobrazu”. Ma ona na celu „uzbrojenie” naszych architektów w szerszy wachlarz umiejętności, które w przyszłości mogą zaprocentować nowymi drogami rozwoju zawodowego i osobistego. Cykl zajęć tematycznych rozpoczął się lekcją wprowadzającą w projekt, ponieważ jak powszechnie wiadomo podstawą wszelkich umiejętności jest wiedza. Uczniowie rozpoczęli od spaceru przez kręte i niezwykle kolorowe drogi historii bukieciarstwa. Od pierwszej rośliny ozdobnej, przez twórczość starożytnych, po takie klasyki jak biedermeier czy bukiet makartowski – uczniowie zapoznali się z rozwojem sztuki układania kwiatów. Lekcja ta była także częścią przygotowań do obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole. Lekcję zorganizowała i poprowadziła nauczycielka przedmiotów zawodowych w technikum architektury krajobrazu: Natalia Bielińska.

Dowiedz się więcej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2023

„Służmy jak możemy ojczyźnie.
Edukacja jej dać może radę i siłę”.
 Grzegorz Piramowicz  

Zwaną współcześnie Dniem Nauczyciela rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej w tym roku uświetniło jej 250- lecie. A że jubileusze obchodzić należy, w naszej szkole miała miejsce szczególna uroczystość. Rozpoczęła się 13 października o godz. 10.45 przy Pomniku Łączności Pokoleń. Dyrekcja Zespołu: pan Jan Mickiewicz, pani Lucyna Olszewska, pan Zbigniew Bodnar, przedstawiciele rady pedagogicznej i rady rodziców, pracownicy administracji i obsługi, emerytowani nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście pod przewodnictwem duchowym księdza proboszcza Kazimierza Żuchowskiego modlili się za tych, którzy ze społeczności szkolnej odeszli do wieczności.

Dowiedz się więcej

DZIEŃ KRAJOBRAZU 2023 POD HASŁEM „Doceń lokalność” – SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

Dzień Krajobrazu obchodzony jest 20 października i został ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Polskiej Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Tegoroczny temat przewodni Dnia Krajobrazu brzmi: „Doceń lokalność” i jest dla nas szczególną okazją powrotu do lokalnej kultury Mazur.

Dowiedz się więcej

Skip to content