28.05.2026r. w świetlicy internatu odbyło się szkolenie informacyjno – promocyjne w ramach projektu Portal Rolnika. W szkoleniu uczestniczyły klasy: 1 FTL, 2 FTH, 3 FTH. Portal ten już jest obecnie dostępny i można z niego korzystać.
28.05.2026r. w świetlicy internatu odbyło się szkolenie informacyjno – promocyjne w ramach projektu Portal Rolnika. W szkoleniu uczestniczyły klasy: 1 FTL, 2 FTH, 3 FTH. Portal ten już jest obecnie dostępny i można z niego korzystać.
16 maja 2026 r. w Wilczym Szańcu w Gierłoży odbyła się kolejna edycja Powiatowej Majówki pod hasłem „Zdrowo na ludowo”. Wydarzenie, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Kętrzynie, zgromadziło Koła Gospodyń Wiejskich, instytucje i placówki edukacyjne z powiatu kętrzyńskiego. Jak co roku, w majówce aktywnie uczestniczyła również nasza Szkoła, prezentując ofertę kierunków kształcenia oraz efekty pracy uczniów i nauczycieli, pokazując, że współpraca to fundament.
21 kwietnia w świetlicy internatu odbyło się spotkanie klas V technikum z przedstawicielem wydziału bioinżynierii zwierząt – Katedry Ichtiologii i Akwakultury UWM w Olsztynie dr inż. Mariuszem Szmytem.
W dniu 15 kwietnia w świetlicy internatu odbyło się szkolenie skierowane do uczniów, którego celem było poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa oraz zapoznanie młodzieży z działalnością wybranych instytucji publicznych. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas 1FTL oraz 2BB.
10 kwietnia 2026r. gościliśmy uczniów klas 8 ze Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Kruszewcu. Podczas wizyty spędzili w naszej szkole dwie godziny, w trakcie których mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz zobaczyć wybrane pracownie. Dwie godziny to zdecydowanie za mało, ponieważ w naszej szkole jest jeszcze wiele, wiele ciekawych miejsc i aktywności do odkrycia.
26 marca 2026 r. odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lidzbarku Warmińskim. Celem wizyty było przekazanie informacji na temat kwalifikacji wojskowej oraz promowanie różnych form służby wojskowej jako atrakcyjnej ścieżki rozwoju zawodowego dla młodych ludzi stojących przed wyborem dalszej drogi życiowej.
W murach naszej szkoły odbyło się niezwykle ważne wydarzenie, które połączyło historię obecności Polski w Unii Europejskiej z nowoczesnym spojrzeniem na przyszłość polskiej wsi. Spotkanie uroczyście otworzył Dyrektor Szkoły Ryszard Kawczyński, witając zgromadzoną młodzież oraz zaproszonych ekspertów.
W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie odbyły się spotkania uczniów klas piątych z przedstawicielami Wojska Polskiego. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży, która miała okazję poznać specyfikę służby wojskowej oraz możliwości rozwoju zawodowego w strukturach armii.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie miał zaszczyt być miejscem prezentującym wystawę „ZNANI NIEZNANI. POLACY ŚWIATU”, która trafiła do nas z inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a przygotowana została przez Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, we współpracy z archiwum Państwowej Akademii Nauk.
Dziś w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie wydarzyło się coś naprawdę wyjątkowego – długo wyczekiwane otwarcie szkolnej kawiarenki stało się faktem!
Od samego rana w powietrzu unosił się zapach świeżo parzonej herbaty, domowych wypieków i… ogromnej radości! Uczniowie z ciekawością zaglądali do nowo otwartego przytulnego miejsca na mapie naszej szkoły.
I zdecydowanie było warto!