Majówka – zdrowo na ludowo

16 maja 2026 r. w Wilczym Szańcu w Gierłoży odbyła się kolejna edycja Powiatowej Majówki pod hasłem „Zdrowo na ludowo”. Wydarzenie, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Kętrzynie, zgromadziło Koła Gospodyń Wiejskich, instytucje i placówki edukacyjne z powiatu kętrzyńskiego. Jak co roku, w majówce aktywnie uczestniczyła również nasza Szkoła, prezentując ofertę kierunków kształcenia oraz efekty pracy uczniów i nauczycieli, pokazując, że współpraca to fundament.

Dowiedz się więcej

Wizyta ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu

10 kwietnia 2026r. gościliśmy uczniów klas 8 ze Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Kruszewcu. Podczas wizyty spędzili w naszej szkole dwie godziny, w trakcie których mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz zobaczyć wybrane pracownie. Dwie godziny to zdecydowanie za mało, ponieważ w naszej szkole jest jeszcze wiele, wiele ciekawych miejsc i aktywności do odkrycia.

Dowiedz się więcej

Spotkanie z przedstawicielem WCR

26 marca 2026 r. odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji  w Lidzbarku Warmińskim. Celem wizyty było przekazanie informacji na temat kwalifikacji wojskowej oraz promowanie różnych form służby wojskowej  jako atrakcyjnej ścieżki rozwoju zawodowego dla młodych ludzi stojących przed wyborem dalszej drogi życiowej.

Dowiedz się więcej

ZNANI NIEZNANI stali się inspiracją…

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie miał zaszczyt być miejscem prezentującym wystawę „ZNANI NIEZNANI. POLACY ŚWIATU”, która trafiła do nas z inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a przygotowana została przez Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, we współpracy z archiwum Państwowej Akademii Nauk.

Dowiedz się więcej

OTWARCIE KAWIARENKI SZKOLNEJ

Dziś w Zespole  Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie wydarzyło się coś naprawdę wyjątkowego – długo wyczekiwane otwarcie szkolnej kawiarenki stało się faktem!

Od samego rana w powietrzu unosił się zapach świeżo parzonej herbaty, domowych wypieków i… ogromnej radości! Uczniowie z ciekawością zaglądali do nowo otwartego przytulnego miejsca na mapie naszej szkoły.

I zdecydowanie było warto!

Dowiedz się więcej