„W Służbie Prawu”

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „W Służbie Prawu”, który związany jest z prewencją przestępstw wśród młodzieży.

16 maja br. klasa 2ABB razem z pedagogiem szkolnym – p. Dorotą Nowik i nauczycielem przedmiotów praktycznych p. Grzegorzem Mazurowskim uczestniczyła w spotkaniu w Zakładzie Karnym w Dublinach z funkcjonariuszami Służby Więziennej oraz osobami skazanymi.

 W trakcie spotkania młodzież dowiedziała na czym polega służba więzienna, kto może zostać funkcjonariuszem oraz jakie zadania mają do wykonania na terenie placówki penitencjarnej.

Przedstawiono naszym młodym osobom kwestię zasad prawa karnego. Zostały ukazane zagrożenia dla osób, które nie przestrzegają aktów normatywnych. Młodzi ludzie otrzymali lekcję jak łatwo można przekreślić swoje marzenia, przyszłość nieodpowiednio podjętymi krokami.  

Osoby osadzone mówiły o swoim więziennym życiu, jak bardzo tęskni się za osobami bliskimi, o monotonii życia z dnia na dzień, która bardzo dokucza. Pobyt w Zakładzie Karnym jest dla każdej osoby bardzo trudnym doświadczeniem.

Udział w tej formie edukacji jest jedną z efektywnych form zapobiegania konfliktom z prawem wśród młodzieży.

Dorota Nowik – pedagog szkolny

Skip to content