Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych 2026 to już XLIX edycja

Eliminacje okręgowe za nami odbyły się 17.04.2026r. Z naszej szkoły wzięło udział 10 uczniów w trzech blokach tematycznych. Na eliminacje centralne dostał się, tak jak w poprzednim roku, Olaf Kwakowicz z bloku mechanizacji rolnictwa. Na uwagę zasługuje także VI miejsce, w tym samym bloku,  Dawida Kowalczyka oraz XVI miejsce w bloku produkcji roślinnej Wojciecha Dobrzyńskiego i XVI miejsce Leny Roszak. Nie ukrywamy, że liczymy na więcej w następnym roku szkolnym.

Dowiedz się więcej

Sukces uczennicy ZSCKR w Karolewie w konkursie języka rosyjskiego w Bożkowie

Uczennica naszej szkoły Alisa Lashkouskaya z 5 FTH miała okazję reprezentować swoją szkołę podczas konkursu języka rosyjskiego, który odbył się w Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bożkowie. Wyjazd był nie tylko szansą na sprawdzenie swoich umiejętności językowych, ale również okazją do integracji oraz zdobycia nowych doświadczeń.

Dowiedz się więcej

XIV Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Kulinarny „Smaki wsi”

W dniach 22 – 23 maja 2026 r. odbyła się w ZSCKR w Karolewie XIV edycja Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Kulinarnego „Smaki wsi”. Patronat nad konkursem objęli:

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: „Naleśniki na polskim stole”

Dowiedz się więcej

Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

23 kwietnia odbył się Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny, w którym udział wzięli uczniowie szkół ponadpodstawowych. Zmagania odbyły się na terenie CKZ w Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Kętrzynie. Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie zajęli III miejsce. Rywalizowały ze sobą cztery trzyosobowe drużyny.

Dowiedz się więcej

Literackie pożegnanie ze szkołą, czyli motyw podróży w twórczości Laury

W ostatnich tygodniach nasza maturzystka, Absolwentka Roku 2026, Laura Roguszka podjęła wyzwanie literackie, biorąc udział w ogólnopolskim konkursie literackim „(Pod)różne historie” organizowanym przez MDK w Białymstoku. Tematem konkursu była podróż we wszystkich jej aspektach, zarówno pojmowana sensu stricte jako wyprawa, zwiedzanie, jak i wędrówka symboliczna, podróż przeżyta w wyobraźni. Jak podkreślają organizatorzy, konkurencja była ogromna i praca Laury nie znalazła się na podium, sam udział w tym wydarzeniu stał się dla niej ważnym symbolem, ponieważ ukończyła pewien etap swojej wędrówki i doskonałym sprawdzianem warsztatu pisarskiego tuż przed egzaminem maturalnym. „Ważne, że spróbowałam.”- podsumowała swój udział Laura. Mogę tylko dodać, że wygraną jest odwaga, by nie przestać się rozwijać, by mieć pewność, że zrobiło się wszystko i z dumą ruszyć w dalszą drogę.

Dowiedz się więcej