Wiadomości prawie wiosenne z Kielc

8.03.2024 r. przy ul. Zakładowej 1 w Kielcach miały miejsce dwa istotne wydarzenia dla uczniów naszego Zespołu Szkół Rolniczych.

Jednym z nich były XXIX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej. Po oficjalnym rozpoczęciu targów przez Prezesa Związku Młodzieży Wiejskiej, przywitaniu gości i wystąpieniach zaproszonych gości, partnerów i sponsorów można było zobaczyć dech zapierające cudeńka techniczne podczas zwiedzania targów.

O godz. 10:30 rozpoczęła się część pisemna finału krajowego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, Damian Krajza (finalista olimpiady na szczeblu wojewódzkim) walczył w części pisemnej o wejście do dziesiątki finalistów. Przeszedł przez część ustną i niewiele zabrakło, by doszedł do dziesiątki najlepszych. Wielkie brawa naszemu uczniowi i nauczycielom prowadzącym nauczanie. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce o 15:30.

A w tym czasie, gdy D. Krajza walczył w konkursowych szrankach, Maciej Mądry, Alicja Pażuś, Mikołaj Romaniuk i Wiktor Sołowiej z klasy 4 BTF mieli swobodny dostęp do ekspozycji najnowszych zdobyczy techniki rolniczej.

Pod bacznym okiem opiekuna Ryszarda Tęczy znajdowali się wszyscy biorący udział w tym niecodziennym wydarzeniu. Każdy uczestnik targów bądź olimpiady, mógł posilić  się smacznym jedzeniem i produktami, które także były  eksponowane na stoiskach w trakcie targów.

O godz. 16.00 zakończyła się olimpiada, a my zakończyliśmy nasze zmagania o laur zwycięzcy i odkrywanie osiągnięć technicznych.

Z nadzieją na wygraną w kolejnej olimpiadzie Kielce opuściliśmy bogatsi o nowe doświadczenia i wraz z panem Adamem, naszym kierowcą, bezpiecznie dotarliśmy do domów.

Materiał przygotował i opracował: Ryszard Tęcza

Skip to content