O BIBLIOTECE

Najpiękniejszy pejzaż to półka z książkami”

A. France

 

Nauczycielki bibliotekarki:    mgr Katarzyna Dziębowska i mgr Janina Fąderska

Godziny pracy biblioteki:

Poniedziałek – piątek  7:45 – 15:00

 

 

           Początki dziejów naszej biblioteki sięgają 1951 roku. Wówczas dysponowała ona sześcioma tysiącami woluminów. Z czasem zbiory biblioteki się powiększały – w wyniku likwidacji szkół przejęliśmy księgozbiór Zespołu Szkół Rolniczych w Kętrzynie oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Spożywczych również z Kętrzyna. Księgozbiór jest stale aktualizowany, na bieżąco ubytkowane są pozycje zniszczone, zdezaktualizowane.

           Stale powiększamy zbiory biblioteczne o nowe lektury, pozycje z literatury pięknej oraz popularnonaukowej. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy ponad 32 tysiące woluminów, w tym książki, broszury, płyty i materiały audio-wizualne. Księgozbiór ułożony jest zgodnie z działami UKD (Uniwersalniej Klasyfikacji Dziesiętnej).

           Biblioteka mieści się w trzech pomieszczeniach: magazynie, pracowni multimedialnej oraz wypożyczalni połączonej z czytelnią. W czytelni wydzielony jest bogaty księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie, słowniki, kompendia z wszystkich dziedzin wiedzy oraz nowości z literatury pięknej.

        W czytelni można korzystać z prenumerowanych przez bibliotekę czasopism takich jak: Rolniczy Przegląd Techniczny, Top Agrar, Hoduj z głową (bydło), Hoduj z głową (świnie), Kuchnia, Mój piękny ogród, Gazeta Olsztyńska, Młody technik, Foton, Biblioteka w szkole i inne.

          Do dyspozycji nauczycieli w czytelni posiadamy 42-calowy telewizor plazmowy do prezentacji filmów i programów edukacyjnych oraz odtwarzacze VHS i DVD. W pracowni multimedialnej posiadamy 10 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu oraz możliwością drukowania.

           Od września 2011 biblioteka rozpoczęła wypożyczanie w systemie komputerowym Mol z użyciem pasków kodowych i czytnika.

 

Wirtualny spacer po bibliotece

>> Czytelnia 3D <<<

 >>> Pracownia multimedialna 3D<<<

Skip to content