Olimpiada wiedzy o bezpieczeństwie powszechnym

Po raz kolejny, w tym roku szkolnym, nasi uczniowie wzięli udział w olimpiadzie wiedzy o bezpieczeństwie powszechnym. Celem olimpiady jest popularyzowanie problematyki bezpieczeństwa i ochrony ludności wśród młodzieży, przygotowanie do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach oraz kształtowanie świadomości i postaw młodego pokolenia na przeciwstawianie się realnym i potencjalnym zagrożeniom.

Tradycyjnie, olimpiada rozpoczęła się od pierwszego etapu szkolnego, który odbył się 13 lutego. W olimpiadzie wzięło udział 19 uczniów. Test, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy, zgodnie z regulaminem zawierał 50 pytań. Rywalizacja między uczniami, o prym laureata oraz możliwość reprezentowania szkoły w drugim etapie olimpiady, była bardzo wyrównana.

Wyniki olimpiady były następujące :

I miejsce – Maja Pieniak, uczennica klasy II LT

II miejsce – Maja Mikłasz, uczennica klasy II LT

III miejsce – Szymon Alot, uczeń klasy II PT.

Do kolejnego etapu olimpiady awansowały uczennice: Maja Pieniak i Maja Mikłasz.

23 lutego, odbył się kolejny etap olimpiady w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie, pod patronatem Starosty Kętrzyńskiego, Pana Michała Kochanowskiego. Nasz zespół w składzie Maja Pieniak i Maja Mikłasz, zajął zaszczytne III miejsce w konkursie. Gratulujemy!

Wszystkim uczniom biorącym udział w olimpiadzie, gratulujemy posiadanej wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa powszechnego. Do zobaczenia na kolejnej olimpiadzie wiedzy, która odbędzie się za rok.

Piotr Kwiatkowski

Skip to content