Piernikowe szaleństwo w internacie

Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym internacie odbył się konkurs „Pierniczkowe szaleństwo”,  zorganizowany przez Młodzieżową Radę Internatu. Cztery grupy mieszkańców internatu wzięły w nim udział, tworząc zespoły gotowe do stawienia czoła wyzwaniom pieczenia najładniejszych i najsmaczniejszych pierniczków. Do zadań każdej grupy należało przygotowanie odpowiedniego  przepisu i składników, wycięcie  foremką odpowiednich świątecznych kształtów, udekorowanie i zapakowanie upieczonych pierniczków.  

Wychowankowie wykazali się niesamowitą kreatywnością i ogromnym zaangażowaniem, prezentując unikalne pomysły na swoje wypieki. Podczas wspólnych działań, przy wsparciu wychowawców grup, można było zauważyć towarzyszący pracy entuzjazm, zapał, energię, ducha wspólnoty a także nutkę rywalizacji, co pozytywnie wpływało na atmosferę w internacie. Niektórzy wychowankowie i wychowawcy, pod pretekstem pożyczenia produktów, z zainteresowaniem i ciekawością obserwowali działania swoich konkurentów 🙂 .  

Piękny zapach miodu, cynamonu, goździków wprowadził w „Kormoranie” świąteczną atmosferę. Wspólny śmiech i spędzony czas to dobry przepis na sukces w budowaniu więzi między mieszkańcami. Komisja konkursowa składająca się z osób: Pana Dyrektora Jana Mickiewicza, Pani Kierownik internatu Genowefy Jasionek, Pani Małgorzaty Nowińskiej i Pani Iwony Baczy  oceniała wykonane pierniczki  pod względem smaku, zapachu,  wyglądu i kreatywności prezentacji. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej kolacji wigilijnej w internacie.

Dziękujemy wszystkim świątecznie zaangażowanym za ten wspólnie spędzony piernikowy czas.

Fotografia: Maja Pieniak, Maja Mikłasz

Wsparcie produktowe: Pani Małgorzata Nowińska

Iwona Dźwil – opiekun MRI

Skip to content