Na lotnisku Kętrzyn Wilamowo 5 października odbyła się 24. edycja uroczystości poświęconej wielkim Polakom, błogosławionemu Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu i świętemu Janowi Pawłowi II.
Na lotnisku Kętrzyn Wilamowo 5 października odbyła się 24. edycja uroczystości poświęconej wielkim Polakom, błogosławionemu Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu i świętemu Janowi Pawłowi II.
„Przyszłość jest w naszych rękach”
Franciszek Kamiński
W myśl słów naszego Patrona każdy z nas powinien dbać o intelektualny, duchowy i patriotyczny rozwój kolejnych pokoleń, których przyszłość mamy w naszych rękach. Oddając hołd Franciszkowi Kamińskiemu pokazujemy społeczności szkolnej, że wierność Ojczyźnie i ideałom to niezaprzeczalnie wartości, którymi warto się w życiu kierować.
21 czerwca 2024 roku nadszedł długo oczekiwany przez całą społeczność szkolną dzień – zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Jest to zawsze wyjątkowy czas, pełen emocji i refleksji dla uczniów, nauczycieli i ich rodziców. Rok szkolny pełen jest wyzwań, sukcesów i niezapomnianych chwil, a jego zakończenie to moment radości, wzruszeń i planów na przyszłość. Był to przede wszystkim szczególny dzień dla uczniów klasy III ABB, którzy stali się absolwentami Branżowej Szkoły I stopnia.
Słońce wschodzi
I zachodzi
I już tyle lat
Coś rodzi się i coś przemija
Ale zostaje po nas ślad.
26 kwietnia 2024 roku zabrzmiał ostatni dzwonek dla klas kończących szkołę. Uroczystość pożegnania maturzystów miała, jak co roku, podniosłą oprawę. Gospodarzami byli uczniowie klas czwartych. Prowadzący Magda Kolbus z IV HTP i Jakub Dąbrowski Z IV BT poetycką refleksją wprowadzili szkolną społeczność w atmosferę wzruszeń, wspomnień i nadziei. Powitali dyrekcję, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, rodziców i uczniów. Szczególnie ciepło zwrócili się do uczniów klas piątych, którzy opuszczają szkolne mury. Wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu zgodnie ze Szkolnym Ceremoniałem rozpoczęło celebrowanie naszego szkolnego święta.
Szanowni Nauczyciele i Uczniowie!
Samorząd Uczniowski chce wyrazić najszczerszą wdzięczność za Wasz ogromny wkład w przygotowanie i przeprowadzenie KAROLEWIADY 2024. Wasze zaangażowanie sprawiło, że każdy uczestnik mógł cieszyć się tym niezapomnianym wydarzeniem. Impreza była wspaniała pełna radości i pozytywnej energii.
„Bal to najdłuższy, na jaki nas proszą”
Maryla Rodowicz
20 stycznia 2024 r. młodzież klas maturalnych 5FTL – technik weterynarii i technik rolnik, 5BTH – technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik architektury krajobrazu i 5PT – technik żywienia i usług gastronomicznych, wraz z wychowawcami: panią Agnieszką Zalewska, panią Magdaleną Witkowską – Hrycek i panem Andrzejem Rzeczyckim świętowali symboliczne 100 dni do matury.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas trzecich naszej szkoły wraz z wychowawcami 10 listopada 2023 roku przygotowali refleksyjno-patriotyczny scenariusz apelu. Społeczność szkolna o symbolicznej godzinie 11:11 zgromadziła się na placu apelowym przy budynku szkolnym Centrum, gdzie znajduje się głaz upamiętniający 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.