Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Wakacje definitywnie już za nami, ale dobra wiadomość jest taka, że… już 26 czerwca 2023 roku rozpoczną się następne. Tymczasem, 1 września, uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Do naszej szkolnej rodziny dołączyli zarówno nowi nauczyciele, jak też prawie 150 pierwszoklasistów.

 Po Mszy świętej, sprawowanej przez ks. Proboszcza Kazimierza Żuchowskiego, spotkaliśmy się na placu apelowym. Wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego to stałe punkty uroczystości, po których powitał zgromadzonych Dyrektor ZSCKR w Karolewie Jan Mickiewicz, wyrażając radość ze spotkania z nauczycielami, przedstawicielami rodziców i młodzieżą oraz życząc wszystkim, aby czekające nas wyzwania służyły rozwojowi zarówno tych, którzy nauczają jak też tych, którzy zdobywają wiedzę oraz przyczyniły się do budowania wizerunku szkoły. Pan Dyrektor nawiązał również do kontekstu historyczno-kulturowego, jakimi są rocznica wybuchu II wojny światowej oraz  „Rok romantyzmu polskiego”.

Inauguracji nowego roku szkolnego towarzyszył dźwięk szkolnego dzwonka, który entuzjastycznie został przyjęty przez społeczność szkolną.

Po części oficjalnej młodzież udała się do klas wraz ze swoimi wychowawcami. Uśmiech i radosne powitania świadczyły o tym, że wszędzie dobrze, ale w Karolewskiej szkole najlepiej. Szkolne podwórko zaczęło tętnić życiem, a szeroko otwarte drzwi szkoły przyjaźnie oznajmiały gotowość do wspierania we wszechstronnym rozwoju. Oby tej dobrej energii nie zabrakło nam przez kolejne 10 miesięcy. Powodzenia w roku szkolnym 2022/2023!

Lucyna Olszewska

Skip to content