STARSI UCZNIOWIE EDUKUJĄ MŁODSZYCH

Od 13 do 20 listopada liderzy młodzieżowi z klas czwartych przeprowadzili lekcje wychowawcze w klasach pierwszych technikum i branżowej szkoły I stopnia na temat „Łączy nas krew, która ratuje życie”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie młodzieży, jak ważną rolę odgrywa ten życiodajny płyn oraz jak duże jest na niego zapotrzebowanie w każdym momencie.

Liderzy jako doświadczeni dawcy krwi przekazali informacje dotyczące tego, kto może zostać dawcą, jak powinien do tego się przygotować oraz jak przebiega sam proces poboru krwi. Poinformowali również o możliwej częstotliwości oddawania pełnej krwi oraz jej składników. Przekazywana wiedza poparta była krótkometrażowym filmem. Ponadto  uczniowie rozwiązywali quizy i razem z liderami dokonywali ich korekty, aby utrwalić swoją wiedzę na temat krwiodawstwa. Dzięki planszom i wyjaśnieniom o antygenach i przeciwciałach, pierwszoklasiści dowiedzieli się, skąd pochodzi podział krwi na poszczególne grupy i kto komu może oddać krew.

W oparciu o wypełnione ankiety ewaluacyjne można stwierdzić, że zajęcia podobały się młodszym kolegom i koleżankom. Były dla nich interesujące i pouczające.

Wszystkim liderom składam serdeczne podziękowania.

                                                                                        Małgorzata Sokołowska

IMG_20191125_103106.jpg

Dodaj komentarz

Skip to content