XI Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach”

    W sobotę 27 kwietnia przedstawiciele naszej szkoły udali się na targi ogrodnicze, organizowane już jedenasty raz, przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie. Impreza ta, co roku gromadzi nie tylko regionalne szkółki  roślin ozdobnych i użytkowych, ale także licznych producentów związanych z branżą ogrodniczą.

W tym roku można było podziwiać między innymi: niezwykłe fontanny i rzeźby ogrodowe, nowoczesny sprzęt rolniczy i ogrodniczy oraz  regionalne wyroby spożywcze. Niesłabnącą popularnością wśród roślin cieszyły się między innymi smakowe odmiany mięty (pomarańczowa, truskawkowa, imbirowa, cytrynowa, itp.), zioła, borówki, storczyki oraz wszelkie kwitnące kwiaty jednoroczne i byliny.

    Dodatkowymi atrakcjami, z których moli skorzystać oglądający były warsztaty „Bądź bohaterem swojego ogrodu” w ramach, których można było nauczyć się jak wykonać renowację mebli ogrodowych oraz wiszące ogrody – czyli pomysły na aranżację tarasów przydomowych i balkonów. Ponadto w trakcie targów odbył się pokaz cięcia drzew i krzewów owocowych oraz prezentacja ogierów, zwierząt futerkowych, gołębi i ptactwa ozdobnego.

    Stoisko prezentujące ofertę edukacyjną naszej szkoły zostało przygotowane przez uczennice klasy II technikum architektury krajobrazu oraz panie: Magdalenę Witkowską – Hrycek i Natalię Bielińską. Dekoracje, które je zdobiły wykonała klasa III LTH w trakcie zajęć praktycznych, a były to między innymi żywe obrazy wykonane z użyciem oplątw oraz kompozycje w szkle, w których można było zauważyć sukulenty.  Dużym zainteresowaniem wśród oglądających cieszyły się także słodkie rogaliki oraz zupa-krem przygotowana przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych pod czujnym okiem pań: Haliny Szeląg i Anny Skrzypa.

    Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie stoiska serdecznie dziękujemy.

 

Natalia Bielińska, Magdalena Witkowska – Hrycek

Dodaj komentarz

Skip to content