ZAJĘCIA PRAKTYCZNE W TECHNIKUM ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU. POZNAJ ŚWIAT NIEZWYKŁYCH ROŚLIN – OPLĄTWY

    Oplątwy to rośliny, które nie posiadają systemu korzeniowego. Wodę i niezbędne do życia składniki pokarmowe pochłaniają z powietrza. Tych tropikalnych roślin nie sadzimy – w swoim środowisku naturalnym żyją „oplątane” wokół gałęzi drzew lub skał. Niezwykły wygląd sprawił, że stały się popularnym elementem kompozycji roślinnych prezentujących najnowsze trendy w dekoracjach roślinnych.

    Te tropikalne rośliny żyjące w Ameryce zawitały dziś do Karolewa. Gdy uczniowie technikum architektury krajobrazu zapoznali się z budową, zasadami pielęgnacji i uprawy tych niezwykłych kwiatów przystąpili do wykonywania dekoracji. Oplątwy jako rośliny niezwykle łatwe w uprawie mogą być ozdobą wnętrz zarówno nowoczesnych jak i tych bardziej tradycyjnych. Sprawdzą się w hotelowym holu oraz eleganckim salonie.

    Niezliczona mnogość kompozycji i aranżacji, które można z nich wykonać czyni z nich rośliny uniwersalne. W trakcie wykonywania „żywych obrazów” młodzi architekci krajobrazu nauczyli się technik tworzenia dekoracji oraz możliwości łączenia oplątw z innymi roślinami. W trakcie zajęć powstały kompozycje, które staną się kolejną dekoracją pracowni oraz zostaną zaprezentowane na tegorocznych olsztyńskich targach „Pamiętajcie o ogrodach”.

    Rośliny, z których korzystali uczniowie w trakcie zajęć to: Ionantha, Juncifolia, Scaposa, Bulbosa, Caput Medusae, Ionantha Rubra, Adbite, Butzii, Melanocreater, Juncea, Argentea, Capitata, Magnusiana, Oaxocana, Multiflora, Harrisi.

    Jeśli zainteresował Cię temat tych niezwykłych roślin zapraszamy do pobrania poniższego poradnika i stworzenia własnej domowej kolekcji oplątw. 

Poradnik oplątwy (PDF)

Natalia Bielińska

Dodaj komentarz

Skip to content