Debiut siatkarskiej drużyny dziewcząt!

6.11.2018 r. w PCE w Kętrzynie odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych o mistrzostwo powiatu. Po raz pierwszy od wielu lat wzięła w nim udział reprezentacja ZS CKR w Karolewie.

Nasze dziewczęta rozpoczęły zawody od niespodziewanego zwycięstwa (2:1) z LO im. Wojciecha Kętrzyńskiego. Kolejnym rywalem była drużyna z PCE. Po zdecydowanym zwycięstwie w pierwszym secie, w drugim reprezentantki z Karolewa ogarnęła dziwna niemoc i przegrały go zdecydowanie. W secie trzecim mimo prowadzenia (12:8), uległy w nim (13:15) przegrywając cały mecz (1:2).

Kolejnymi rywalkami był zespół z LO im. M. C. Skłodowskiej. Przed spotkaniem Karolewo miało jeszcze szansę na zajęcie pierwszego miejsca. Niestety, mimo ambitnej postawy,  poniosły porażkę (2:0), ostatecznie kończąc rywalizację na III miejscu.

Trzeba stwierdzić, że gra i postawa naszej drużyny była lepsza od zajętego miejsca. Należy zauważyć, że niemal wszystkie zawodniczki są uczennicami klas pierwszych, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.