Integracja młodzieży

   W związku z przypadającą 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w Zespole Szkół im. Marii Curie – Skłodowskiej odbył się VII Koncert Pieśni Patriotycznych. Młodzież z Internatu „Kormoran” w Zespole Szkół CKR w Karolewie została zaproszona 18.10.2018 r. na tę uroczystość. Uczniowie uczestniczyli pod opieką pani Dyrektor Lucyny Olszewskiej oraz wychowawczyni pani Barbary Mazurowskiej w koncercie, śpiewali razem z wykonawcami pieśni patriotyczne i swoją postawą dowiedli, że tradycje kulturowe nie są im obce.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Irenie Hadziewicz oraz Pani Ewie Mieszkowskiej za zaproszenie na Koncert Pieśni Patriotycznych, jak również absolwentom Zespołu Szkół im. Marii Curie – Skłodowskiej: Szymonowi Komorowskiemu i Jackowi Kalacie, którzy byli współtwórcami tejże uroczystości. Dziękuję panu Dyrektorowi Zespołu Szkół CKR w Karolewie Janowi Mickiewiczowi za umożliwienie udziału w tejże uroczystości.

Młodzież była zachwycona wykonaniem pieśni patriotycznych przez koleżanki i kolegów, zaoferowała się, że na następny rok też bardzo chętnie będą integrowali się z uczniami Zespołu Szkół im. Marii Curie – Skłodowskiej w Kętrzynie.

Barbara Mazurowska

 

Dodaj komentarz

Skip to content