Centralna Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019 Szkół prowadzonych przez MRiRW

10 września delegacja naszej szkoły w składzie: dyrektor – pan Jan Mickiewicz i wicedyrektor – pani Lucyna Olszewska oraz poczet sztandarowy: Karolina Wierzbicka, Natalia Rajs i Przemysław Ciechacki  wzięła udział w Centralnej Inauguracji Roku 2018/2019 Szkół prowadzonych przez MRiRW w Zduńskiej Dąbrowie w województwie łódzkim.

„Od roku uczę się w szkole w Karolewie, a w tym roku miałam zaszczyt udać się z dyrekcją w delegację. Podróż była męcząca, bo musieliśmy wyjechać o 5 rano.  Stresowałam się, że coś pójdzie nie tak, ale wszystko odbyło się zgodnie z planem. Najlepsze w tym dniu było to, że mogłam reprezentować naszą szkołę. Wrażenia są nie do opisania. Bardzo cieszę się, że to właśnie ja mogłam wziąć udział w tak podniosłej uroczystości” – nie ukrywa swojej radości Karolina.

Rodzina Szkół prowadzonych przez MRiRW wciąż się powiększa i obecnie należą do niej już 52 placówki. Uroczysta inauguracja roku szkolnego jest jedyną okazją, kiedy można podziwiać wszystkie poczty sztandarowe i spotkać przedstawicieli szkół rolniczych z całej Polski w jednym miejscu. Podsekretarz Stanu Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi pan Rafał Romanowski oficjalnie uznał rok szkolny 2018/2019 dla szkół rolniczych za otwarty. Witając zgromadzonych w roku, w którym przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości, życzył, aby praca nauczycieli i uczniów przyniosła oczekiwane rezultaty i satysfakcję. Orkiestra Miasta Łowicz, młodzież w niezwykle barwnych łowickich strojach ludowych oraz gościnne progi ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie podkreślały niecodzienny charakter uroczystości.

Ogłasza się więc wszem wobec i każdemu z osobna, że rok szkolny 2018/2019 został oficjalnie otwarty 3 września w Karolewie, a przypieczętowany tydzień później w Zduńskiej Dąbrowie. Czy jest jeszcze ktoś, komu wciąż trudno w to uwierzyć? Być może, ale nie w naszej szkole, prawda?

Dodaj komentarz

Skip to content