INTEGRACYJNY SPŁYW KRUTYNIĄ

Tradycyjnie, jak co roku, w pierwszym miesiącu nauki uczniowie klas pierwszych integrują się ze społecznością szkolną. Jedną z form integracji jest spływ kajakowy, który stwarza możliwość zawarcia bliższych znajomości na neutralnym gruncie, upowszechnia wśród uczniów zainteresowanie regionem, a także rozwija aktywność fizyczną.

W tym roku pogoda wyjątkowo dopisała, pozwalając uczestnikom w pełni korzystać z uroków przyrody. W spływie wzięło udział czterdziestu pięciu uczniów z klas pierwszych i drugich. Młodzież płynęła z Cierzpięt przez jezioro Mokre do jazu na jezioro Krutyńskie, a następnie rzeką Krutynią do Rosochy, aby tam zakończyć spływ wspólnym ogniskiem. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera. Nie brakowało śmiałków, aby zażyć mokrych kąpieli. Dziewczęta w każdym momencie mogły liczyć na pomoc chłopców, którzy ochoczo prężyli swoje muskuły, wiosłując i przenosząc kajaki w strategicznych miejscach naszego wodnego szlaku.

Mam nadzieję, że dla wielu, tego typu imprezy są początkiem do nowych form aktywności, a dla niektórych stają się życiową pasją. Do zobaczenia na mazurskich szlakach…

Podziękowania kierownikowi i opiekunom imprezy: panu Andrzejowi Sienkiewiczowi, Katarzynie Aleszczyk, Andrzejowi Rzeczyckiemu i Markowi Sokołowskiemu.

 

Organizatorka: Małgorzata Sokołowska

Dodaj komentarz

Skip to content