Obchody Tygodnia Wojciecha Kętrzyńskiego w ZSO w Kętrzynie

W związku z 100. rocznicą śmierci Wojciecha Kętrzyńskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Kętrzynie w dniach 15 – 20 stycznia 2018 roku obchodzony był Tydzień Wojciecha Kętrzyńskiego.

W kolejnych dniach odbyły się wykłady dotyczące życia i twórczości patrona tej szkoły, konkurs wiedzy, turniej halowej piłki nożnej, konkurs poezji śpiewanej i konkurs recytatorski. Konkurs poezji śpiewanej zorganizowano w dwóch kategoriach: gimnazjum i liceum. W drugiej kategorii wzięło udział siedmiu uczestników, w tym uczniowie naszej szkoły: Karolina Kamińska – uczennica klasy IVb TŻiUG oraz Przemysław Kłys z klasy Ia TMR. Karolina brawurowo wykonała piosenkę Starego Dobrego Małżeństwa pt. „Pod kątem rozwartym” i zajęła II miejsce. Przemek oczarował publiczność utworem „Ciemna dziś noc” autorstwa Władimira Agatowa w tłumaczeniu Juliana Tuwima i został wyróżniony możliwością udziału w dwudniowych warsztatach wokalnych.

W konkursie recytatorskim uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prezentowali interpretacje poezji Wojciecha Kętrzyńskiego. Naszą szkołę reprezentowała tegoroczna maturzystka Anna Kopyść z klasy IV Technikum Weterynarii, która wybrała utwór „Orzeł biały.”

Komisja podkreśliła wysoki poziom recytujących, zarówno pod katem wyboru tekstu, jak i oryginalnej interpretacji.

Wszystkim uczestnikom z naszej szkoły gratulujemy talentu i odkrywania własnej artystycznej wrażliwości. Życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Hrycenko

Marzena Cogiel

Dodaj komentarz

Skip to content