BEZCENNY DAR

Życie jest po to, żeby dawać z siebie

jak najwięcej innym ludziom …;

 

16 stycznia, po raz drugi w tym roku szkolnym, w świetlicy internatu „Kormoran” odbyła się akcja krwiodawstwa.

Zgłosiło się trzydzieści osiem osób chętnych oddać krew. Poza uczniami naszej szkoły, na miejsce poboru przybyło sześć osób ze środowiska lokalnego, które odpowiedziały na zaproszenie organizatora akcji. Cieszy nas to szczególnie, że nasza szkoła jest nie tylko miejscem edukacji młodzieży, ale również może wychodzić naprzeciw potrzebom okolicznych mieszkańców.

Po dokładnych badaniach lekarskich i odbytej selekcji, trzydzieści osób oddało krew, w wyniku czego zespół ekipowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa Krwiolecznictwa w Olsztynie uzyskali 13.5 litra krwi, która może uratować niejedno ludzkie zdrowie lub życie.

W naszej szkole akcja krwiodawstwa odbywa się cyklicznie, dlatego już w kwietniu planujemy kolejny pobór krwi, na który wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Dokładne informacje będą umieszczone na stronie naszej szkoły bliżej terminu akcji.

Organizator: Małgorzata Sokołowska

 

Dodaj komentarz

Skip to content