Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”) został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni.

Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.

W dniu 17-11-2017r uczniowie klasy II TŻ i UG w ramach zajęć praktycznych wraz z opiekunami Panią Anną Suszyńską-Tytko i Małgorzatą Jankielewicz udali się do miejscowości Winda do Szkoły Podstawowej w celu promocji zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania się. Całość rozpoczęła wspólnie odśpiewana piosenka ,, O niezdrowym jedzeniu”:
„Trzęsą mi się rączki, kiedy widzę pączki, trzęsą mi się łydki, kiedy widzę frytki. Frytka niech się dowie, że wybieram zdrowie. Hej, ha, raz i dwa, witaminy wolę ja”. 

Następnie nasi uczniowie Weronika Deryło i Jakub Jaross z klasy IV TŻ i UG przedstawili prezentację ,,Zasady zdrowego odżywiania się”. Podczas obchodów  pokazaliśmy też produkcję soków owocowo-warzywnych, która była połączona z degustacją. Szczególnym zainteresowaniem okazał się nasz Miś Kucharz, który był i tulony i podszczypywany 🙂
Całości dopełniały stoiska ze zdrową żywnością, z kuchnią kresową, ukraińską, mazurską oraz dziczyzną. Ostatnim punktem był pokaz talentów uczniów Szkoły Podstawowej pt ,,Mam talent”

Anna Suszyńska-Tytko

Dodaj komentarz

Skip to content