Wycieczka do placówki Straży Granicznej w Barcianach.

15 listopada klasa IV b Technikum Mechanizacji Rolnictwa, wraz z opiekunem panem Robertem Pędzichem uczestniczyła w wycieczce do placówki Straży Granicznej w Barcianach.

Funkcjonariusze opowiedzieli nam, na czym polega ich praca i jak ciężko jest sprostać wymaganiom kwalifikacyjnym. Największe zainteresowanie wzbudziła prezentacja broni i sprzętu specjalistycznego. Jednym z nich był samochód patrolujący granice terytorialne, wyposażony w kamerę termowizyjną. Później pojechaliśmy w teren, na granicę naszego państwa, do miejscowości Michałkowo. Tam zainscenizowano specjalnie dla nas przebieg akcji z użyciem psa tropiciela, który spisał się na medal. Następnie przemieściliśmy się do miejscowości Kotki, gdzie pociągiem z Rosji transportowany jest gaz do Polski, następnie  przepompowywany zostaje w cysterny i później rozprowadzany po całym kraju.

Wycieczka bardzo nam się podobała i niektórzy koledzy z klasy już wiedzą, co będą robić w przyszłości. Serdecznie dziękujemy komendantowi i funkcjonariuszom placówki Straży Granicznej w Barcianach za wycieczkę pełną wrażeń!

                                                                                             Konrad Gałąska klasa IV b TMR

Dodaj komentarz

Skip to content