Konkurs „Kwiatki nie z tej rabatki” – edycja jesienna.

Po sukcesie w wiosennej edycji konkursu organizowanego przez Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan”, uczniowie klas Technikum Architektury Krajobrazu z dużą ochotą przystąpili do wykonania jesiennych kompozycji z żywych kwiatów.

Konkurs „Kwiatki nie z tej rabatki” otwarty jest dla wszystkich pasjonatów florystyki. Celem konkursu jest pobudzenie twórczej inwencji i fantazji, tworzenie okazji do prezentowania własnych pomysłów i technik tworzenia bukietów, palm i innych inspiracji kwiatowych oraz nawiązanie relacji i kultywowanie zdrowej konkurencji.

Każda klasa w ramach uczestnictwa w konkursie wykonała dwie prace:

  1. Bukiet, palmę, kompozycję lub inną inspirację z żywych kwiatów.
  2. Bukiet związany z tradycyjnym, żydowskim świętem Sukot – kategoria konkursowa jest jednym z działań 
    w ramach projektu „Polin, czyli jaki był kętrzyński Żyd?”, realizowanego przez Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie.

Kompozycje uczniowie wykonali w trakcie zajęć praktycznych, które były już kolejnym w tym roku spotkaniem uczniów ze sztuką układania bukietów. Opiekunami były: pani Joanna Cieleszyńska, nauczycielka historii, czuwająca nad projektem „Polin, czyli jaki był kętrzyński Żyd” oraz pani Natalia Bielińska – nauczycielka przedmiotów zawodowych architektury krajobrazu.  

Termin otwarcia wystawy i podsumowanie konkursu: 19 października 2017 r. o godz. 12.00 w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan”, ul. Pocztowa 13, Kętrzyn Galeria Dolna 9.

Natalia Bielińska

Dodaj komentarz

Skip to content