Święto Pieczonego Ziemniaka

14 października 2017 roku odbyła się w Barcianach  VII edycja Święta Pieczonego Ziemniaka. Organizatorami imprezy byli: Barciańska Inicjatywa Oświatowa, Restauracja „Feniks”, GOK Barciany.

Jak co roku odbył się konkurs na najlepsze  potrawy z ziemniaka,  a następnie ich degustacja. Członkowie Funduszu  Stypendialnego  „Bartek”  zorganizowali loterię fantową, dochód z której przeznaczony jest na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z gminy Barciany. Uczniowie z naszej szkoły tradycyjnie wzięli udział w imprezie. W tym celu przygotowali stoisko promujące szkołę. Odwiedzający  mogli spróbować  zupy krem z ziemniaka  z dodatkiem boczku i grzanek oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły. Stoisko zostało przygotowane przez uczennice klasy IVA TŻiUG Martynę Kręciewską i Magdalenę Dziuba pod opieką pań Haliny Szeląg i Anny Skrzypa.

Dodaj komentarz

Skip to content