WARTO O TYM ROZMAWIAĆ – WARSZTATY PROFILAKTYCZNE W SZKOL

W dniach 22 i 23 kwietnia, w świetlicy internatu „Kormoran”, odbyły się po raz kolejny warsztaty profilaktyczne „Porozmawiajmy o … narkotykach, przestępczości i przemocy”.

Organizatorem przedsięwzięcia była pani Małgorzata Sokołowska, pedagog szkolny. Uczestnikami programu była młodzież z klas drugich Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej – ogółem 81 uczniów. Warsztaty prowadziła pani Katarzyna Partyka, pedagog i socjoterapeutka z Fundacji Zmian Społecznych KREATYWNI z Gdyni.

W ramach programu, młodzież opracowywała odpowiedzi na postawione im pytania: Czym są narkotyki, co chroni, a co sprzyja braniu narkotyków, po co ludzie sięgają po narkotyki, a także, jakie są pozytywne i negatywne skutki ich zażywania. Udzielone przez uczniów odpowiedzi, w dalszej części warsztatów posłużyły do prowadzenia dyskusji w tej kwestii. Młodzież miała możliwość uporządkowania, uzupełnienia i zweryfikowania posiadanej już wiedzy na poruszone tematy. Uwieńczeniem pracy i zdobytych wiadomości, były rozwiązywane przez uczniów quizy.

Zrealizowane warsztaty profilaktyczne cieszyły się zainteresowaniem uczestników i spełniły oczekiwania młodzieży. 

Dodaj komentarz

Skip to content