OSTATNI DZWONEK 2015

„Weź te chwile w dłonie, jak światło
Osłoń je na zawsze od wiatru…”

 

24 kwietnia 2015 roku uczniowie klas czwartych: IV TAK, IV TŻiGD, IV TOUG, IV TMR/TR  po raz ostatni spotkali się w murach naszej szkoły z wychowawcami, nauczycielami, kolegami i koleżankami z klasy na apelu.

Uroczystość pożegnania rozpoczęła się od muzycznej dedykacji. Zespół Pieśni i Tańca Karolewo zatańczył Poloneza z „Pana Tadeusza” do muzyki Wojciecha Kilara. Zgodnie z ceremoniałem szkoły nastąpiło przekazanie Sztandaru przez maturzystów ich młodszym następcom. Ten symbol łączności pokoleń, umacnia i wyróżnia tych, którzy z dumą prezentują  go i strzegą w każdym miejscu.

Konferansjerzy uroczystości: Monika Banaś z klasy II TAG i Karol Szczepura z klasy III TR, wprowadzili zgromadzonych w podniosły nastrój. Sentencja : „Ukończenie szkoły to jeden z mostów, po którym przechodzimy w dorosłość. Dobrze , by na tym moście czuwał ktoś, kto zawsze poda dłoń” –dostarczyła refleksji i zadumy. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego tragicznie ucznia: Michała Markiewicza z klasy IV TMR/TR.

Dyrektor Szkoły Pan Ryszard Kawczyński podczas przemówienia wskazał na cenną pamiątkę –swoje szkolne zdjęcie, które ma dzisiaj  nieocenioną wartość.  Zgromadzeni usłyszeli , że zdjęcia są jak drogowskazy pamięci, na  całe życie zapamiętujemy nauczycieli i tych którzy razem z nami na szlaku edukacji kroczyli wspólną drogą. Trudno jest młodemu człowiekowi ocenić i docenić starania wychowawcy, dyrektora. Pan Dyrektor zachęcał do mądrego samorozwoju, bo lęk przed wiedzą i wysiłkiem nie jest dziś  atutem młodego człowieka.

Tradycją naszej szkoły jest przyznawanie tytułu „Absolwenta Roku”. W tym roku to szczególne wyróżnienie przypadło uczniowi klasy IV TMR  Markowi Krajewskiemu. W swoim wystąpieniu abiturient podziękował rodzicom, wychowawczyni Pani Joannie Cieleszyńskiej oraz nauczycielom za okazaną  pomoc, zaufanie i wskazywanie drogi. Następnie w imieniu wszystkich klas maturalnych podziękował Dyrekcji Szkoły, Gronu Pedagogicznemu, a  maturzyści wręczyli  kwiaty. Po raz kolejny zatańczył i zaśpiewał ludowe utwory Zespół Pieśni  i Tańca Karolewo. Za występy w Zespole, wrażliwość i aktywną pracę na rzecz reprezentowania wizerunku szkoły-uczennica klasy IV TAK Sandra Kęska otrzymała podziękowania i śpiewane życzenia „sto lat”.  Część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas młodszych,  rozpoczęła scenka humorystyczna w stylu programów kulinarnych. Bohaterki –kucharki przyrządziły przepis na ucznia idealnego.

Następnie wszyscy obejrzeli lekcję przyszłości : „Jaki dziś jesteś Mickiewiczu?” .Nie zabrakło pięknych, liryczno- muzycznych interpretacji utworów w wykonaniu uczennic klas młodszych: Joanny Jakubiec, Łucji Radke, Dominiki Kwiatkowskiej, Karoliny Podkomorzy.

W interpretacji utworów wystąpili także: Aniela Kowalczuk, Marta Piwek, Paweł Ptak, Tomasz Bartoszewski i Maciej Zwierkowski. Następnie w imieniu społeczności szkolnej zabrał głos Gospodarz Samorządu Uczniowskiego Karol Siewruk. Podziękował starszym kolegom za przyjaźń, życzliwość i współpracę oraz życzył zdanych egzaminów maturalnych i zawodowych.

Uczniowie klas trzecich , Samorząd Uczniowski i redakcja Szkolnych Newsów przygotowali symboliczne upominki, które wręczono na pamiątkę i na szczęście.

Dyrekcja Szkoły, wychowawcy klas maturalnych: Pani Teresa Gbur, Pani Monika Nowak, Pani Stella Stukanowa oraz  Pani Joanna Cieleszyńska, wręczyli świadectwa ukończenia szkoły i nagrody będące ukoronowaniem  starań, ciężkiej pracy i zaangażowania swoich wychowanków. Rodzice najlepszych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ten dzień dostarczył wielu wzruszeń i niezapomnianych emocji oraz wrażeń….

„Do zobaczenia w dorosłym życiu, na innej drodze, na innym szlaku, z bagażem wspomnień na dnie w ukryciu, wśród masy pytań w pełnym plecaku”.

Dodaj komentarz

Skip to content