Olsztyński Salon Maturzystów

Dnia 13.09.2012 r. o godz. 6:50 maturzyści z klas technik architektury, agrobiznesu i gospodarstwa domowego z Karolewa wybrali się na Olsztyński Salon Maturzystów, który odbył się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim (Centrum Nauk Humanistycznych, ul. K. Obita I). Pytanie tylko co ich tam czekało? Najważniejszym celem Salonu Maturzystów było pokazanie i przedstawienie uczniom klas maturalnych tego czego mogą się spodziewać na maturze i co robić by ją zdać.

Co na początku?

Otwarcie ogólne rozpoczęła wykładem Pani Jolanta Gołaszewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Po inauguracyjnym wykładzie maturzyści udali się do sali gdzie przedstawiano przedmioty maturalne. Każdy wykład miał na celu pokazanie przykładowych zadań maturalnych z matematyki, j. polskiego, j. angielskiego i WOS-u. Eksperci OKE omówili potencjalne trudności i problemy występujące na egzaminie maturalnym. Następnie wszyscy udali się na stoiska gdzie każdy znalazł coś dla siebie, od broszur z ofertami uczelni, przeróżnych gadżetów po informatory i ulotki, które mogą być pomocne przy wyborze kierunku i uczelni.

Zdaniem maturzystów.

Maturzystom podobała się taka forma przybliżenia egzaminu maturalnego. Nowoczesne wyposażenie sal, nowoczesny sprzęt i ciekawa forma wykładów zrobiły na słuchaczach bardzo pozytywne wrażenie. Dla wielu z nich to spotkanie okazało się bardzo pomocne w podjęciu decyzji jakie zdawać przedmioty na maturze by mieć lepszy start w dorosłe życie.

 

Dodaj komentarz

Skip to content