Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

Nauka sama w sobie potrafi być relaksująca.
Zajmujesz się nią, bo czujesz się do tego powołany i chcesz się temu poświęcić.
Najlepiej, gdy wypełnia twoje życie…”

Walter Gilbert (laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii)

 

Dnia 03 września w ZSCKR im. gen. Franciszka Kamińskiego przywitano nowy rok szkolny 2012/2013. Zgodnie z tradycją najpierw społeczność szkoły uczestniczyła we mszy świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Karolewie.

O godzinie 9:00, w słoneczny poranek, rozpoczęła się inauguracja roku szkolnego na nowym placu apelowym przy budynku szkoły „Centrum”. Gdy każda z klas ustawiła się wraz ze swoim wychowawcą, wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn narodowy. Nauczycieli, uczniów a w szczególności uczniów klas pierwszych powitał dyrektor Zespołu pan Ryszard Kawczyński. W swoim przemówieniu nawiązał do kontekstu historycznego oraz sytuacji politycznej mieszkańców wysiedlonych po wojnie z terenów dzisiejszego województwa warminsko – mazurskiego. Szczególną wartością jest szacunek do wiedzy i motywacja w działaniach zmieniających otoczenie naszej „małej ojczyzny”- te słowa skierował pan dyrektor szczególnie do uczniów klas pierwszych. Słowa uznania padły także pod adresem ucznia Marka Krajewskiego- przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, który swoim zamiłowaniem do starych pojazdów, przyczynił się do promowania wizerunku szkoły w mediach. Wśród uczniów klas pierwszych powitaliśmy następujące klasy wraz z wychowawcami:

 

I TMR ______Ewa Wereda ______Kazimierz Patecki

I TR/TAK ____Magda Jurkiewicz __Arkadiusz Wanat

Ia TŻiUG ____Katarzyna Kłek ____Krzysztof Lubasiński

Ib TżiUG_____Barbara Degórska__Krystyna Szerszeń

Ia ZSZ_______Czesław Skowyrko_Sławomir Tymoszuk

Ib ZSZ_______Bożena Fedczak___Anna Skrzypa

 

Życzymy wszystkim uczniom motywacji i koncentracji w działaniach związanych z edukacją i pracą nad własnymi osiągnięciami. Powodzenia !!!

 

Dodaj komentarz

Skip to content