Wycieczka do Warszawy

30 września uczniowie klasy II i III technikum Architektury Krajobrazu byli na wycieczce zawodowej w Warszawie by zapoznać się ze stylami i kierunkami w architekturze krajobrazu, obowiązującymi w różnych epokach historycznych.

Ogrody: barokowy i romantyczny zwiedzali w Wilanowie, nie przeszkodziła im w tym ani deszczowa pogoda, ani prace remontowe prowadzone na terenie ogrodów. Utrudzeni spacerem posilili się w pobliskim Mc’Donalds, fachowym okiem oceniając ładnie skomponowaną zieleń wokół baru.

Kolejnym etapem wycieczki był park klasycystyczny w Łazienkach Królewskich. Tu oprócz podziwu dla charakterystycznych w tej epoce budowli i układów roślinnych, zainteresowanie uczniów wzbudzały liczne, oswojone wiewiórki i pawie. Spacer zakończył się przy pomniku Fryderyka Chopina. Przechodząc obok Belwederu wszyscy zajrzeli na dziedziniec do Pana Prezydenta ale zatrzymali się na chwilę przy pomniku Marszałka.

Prosto z XVIII-wiecznego parku przenieśli się w XXI wiek do największego w Europie ogrodu na dachu, który został założony na Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Wszystkim dech zaparł spacer kładką wiszącą nad szklanym dachem biblioteki, oraz wspaniałe roztaczające się z tej wysokości widoki na Warszawę. Uczniowie zobaczyli tu różne ciekawe gatunki drzew, krzewów i bylin, o pięknie wybarwionych liściach i owocach oraz dominujące nad wszystkim innymi roślinami pnącza.

Na zakończenie wycieczki uczniowie zobaczyli najnowsze budowle Warszawy okalające Pałac Kultury i Nauki.

 
 

Dodaj komentarz

Skip to content