Święto pieczonego ziemniaka

W sobotę 09 października 2010 r. odbyła się w Barcianach impreza – „Święto pieczonego ziemniaka”. Organizatorem jej byli : Stowarzyszenie „Barciańska Inicjatywa Oświatowa” oraz właściciele restauracji „Feniks” , państwo Biedrawa. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało : „Dzisiaj wam się upiecze!”.

Program imprezy obejmował :

– blok artystyczny , gdzie można było podziwiać , a także zakupić wyroby rękodzieła ludowego ( obrazy malowane na szkle, wyroby z gliny, wyroby z wikliny, robótki ręczne itp.),

-loterię fantową na rzecz Funduszu Stypendialnego „Bartek”

-konkurs kulinarny na najoryginalniejszą potrawę z ziemniaków,

-degustację i możliwość zakupienia przygotowanych potraw- dochód zasilił Fundusz Stypendialny „Bartek”

Uczniowie naszej szkoły, z klasy IV TŻ i GD oraz I B ZSZ , razem z nauczycielami również wzięli udział w tej imprezie. W tym celu przygotowane zostało stoisko informacyjne szkoły, które prezentowało kierunki kształcenia realizowane w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie. Przygotowano też do degustacji swojski smalec z chlebem i kiszonym ogórkiem.

Młodzież naszej szkoły wzięła też udział w konkursie na najoryginalniejszą potrawę z ziemniaków. Potrawą konkursową był tort ziemniaczany o dwóch smakach: z farszem mięsno- grzybowo-cebulowym i szpinakowo-serowym . Potrawę przygotowywali uczniowie z klasy II B ZSZ pod kierunkiem pań : Małgorzaty Jankielewicz i Anny Skrzypa. W konkursie brało udział 18 uczestników i przygotowano 20 potraw. Przyznano trzy nagrody. Nasz tort zajął I miejsce i jako nagrodę otrzymaliśmy robot kuchenny.

Sobotnia impreza była bardzo przyjemna . Wszystkim dopisywały humory, można było obserwować działania społeczności lokalnej z okolic Barcian ,a wszystko odbywało się w promieniach ciepłego, jesiennego słońca.

Anna Skrzypa

Dodaj komentarz

Skip to content