22 marca Światowy Dzień Wody

Dlaczego Światowy Dzień Wody?

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją z dnia 22 grudnia 1992 r., w ramach Agendy 21, podczas konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro w Brazylii. Od 1993 r. corocznie Światowy Dzień Wody obchodzony jest pod innym hasłem. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ustanowiło Światowy Dzień Wody na datę 22 marca.

Dowiedz się więcej

WIGILIA W INTERNACIE 2022

„A nadzieja niech znów wstąpi w nas…”

21 grudnia odbyła się długo oczekiwana Wigilia internacka. Prowadzący uroczystość Nikola Pietrzak i Bartosz Skonieczko serdecznie powitali przybyłych gości: księdza kanonika doktora Kazimierza Żuchowskiego, dyrektora ZSCKR Pana Jana Mickiewicza, wicedyrektor Panią Lucyną Olszewską, kierownika internatu Panią Genowefę Jasionek, pedagogów szkolnych Panią Dorotę Nowik i Panią Elżbietę Gzegzułę, nauczycieli, wychowawców i wychowanków. Na wstępie Ksiądz Proboszcz wspomniał historię Świąt Bożego Narodzenia a Pan Dyrektor zachęcił wszystkich do symbolicznego przełamania się opłatkiem i składania życzeń. Szczerym, cudownym i pięknym życzeniom nie było końca, oby się spełniły…

Dowiedz się więcej

Narodowe Święto Niepodległości

„Chcemy Polski niepodległej,

abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze

 i sprawiedliwsze dla wszystkich.”

Józef Piłsudski 

 

W przededniu Święta Niepodległości społeczność naszej szkoły stanęła do uroczystego apelu przygotowanego przez klasy III technikum i branżowej szkoły I stopnia wraz z wychowawcami. Jak nakazuje Ceremoniał Szkolny uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru. W oczekiwaniu na symboliczny czas 11:11 i hasło akcji MEiN: „Szkoła do hymnu” prowadzący Amelia Pohulajewska i Norbert Pyszora z III LT wprowadzili nas w podniosły nastrój i podkreślili rangę 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dowiedz się więcej

DZIEŃ DZIECKA

Każdego ranka świat jest kartką białego papieru i czeka na dzieci, przyciągnięte jego jasnością, aby zaimpregnować je swoimi kolorami” – Fabrizio Caramagna

1 czerwca to dzień jedyny i niepowtarzalny. Obchodzimy Dzień Dziecka, wiemy ile jest oczekiwania na niego, zadajemy sobie wówczas pytania: Co się wydarzy w tym dniu? Co będę robił/robiła razem z rodzicami? Jaki prezent, jaką niespodziankę przygotowali mi rodzice? Co ciekawego będzie w szkole? Zapewne ten dzień będzie mijał w sposób szczególny, radosny i pogodny. Przyniesie wiele niespodzianek.

Dowiedz się więcej

Skip to content