WIGILIA W INTERNACIE 2022

„A nadzieja niech znów wstąpi w nas…”

21 grudnia odbyła się długo oczekiwana Wigilia internacka. Prowadzący uroczystość Nikola Pietrzak i Bartosz Skonieczko serdecznie powitali przybyłych gości: księdza kanonika doktora Kazimierza Żuchowskiego, dyrektora ZSCKR Pana Jana Mickiewicza, wicedyrektor Panią Lucyną Olszewską, kierownika internatu Panią Genowefę Jasionek, pedagogów szkolnych Panią Dorotę Nowik i Panią Elżbietę Gzegzułę, nauczycieli, wychowawców i wychowanków. Na wstępie Ksiądz Proboszcz wspomniał historię Świąt Bożego Narodzenia a Pan Dyrektor zachęcił wszystkich do symbolicznego przełamania się opłatkiem i składania życzeń. Szczerym, cudownym i pięknym życzeniom nie było końca, oby się spełniły…

Życzenia składane były przy pięknie przystrojonych stołach, które zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Na białych obrusach znalazły się pyszne, tradycyjne dania wigilijne. Wszystkim bardzo smakowały pierogi, krokiety, śledziki, kapusta z grzybami, ryba po grecku no i barszczyk. Po uroczystej kolacji wigilijnej nadszedł czas na obejrzenie jasełek pt. „A nadzieja niech znów wstąpi w nas…” w wykonaniu utalentowanych wychowanków pod opieką Pani Iwony Dźwil. Wzruszenie pojawiło się w niejednych oczach, a uśmiechy publiczności były wsparciem dla młodych aktorów. Pomimo stresu młodzi wykonawcy wypadli profesjonalnie, jasełka zakończyły się długimi brawami.

 Był opłatek, życzenia, kolacja nadszedł czas na wspólne kolędowanie. Młodzież wspólnie z Panią Justyną Wójcicką zaśpiewała przepiękne kolędy i pastorałki, „porywając” widownię. Goście grali na tamburynach, trójkątach, kołatkach i grzechotkach. Pięknie to nam wszystkim wyszło! Już na sam koniec uroczystości wszyscy, którzy chcieli zatrzymać ten świąteczny czas na dłużej, robili sobie zdjęcia przy pięknie ubranej choince. To był magiczny czas przepełniony życzliwością, dobrem i Bożonarodzeniową mocą. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej pięknej uroczystości składam przeogromne podziękowania. 

Iwona Dźwil

Foto i wideo: Kamila Klimek

 

Skip to content