Zawierzenie maturzystów

9 kwietnia maturzyści klas 5FTL oraz 5 PT wybrali się do Gietrzwałdu, aby wkraczając w dorosłe życie, zawierzyć swoje losy Matce Pięknej Miłości.

             Sanktuarium w Gietrzwałdzie jest jedynym miejscem w Polsce, w którym objawienia Matki Bożej zostały oficjalnie potwierdzone przez Kościół. Matka Najświętsza objawiała się dziewczynkom – 12-letniej Basi Samulowskiej i 13-letniej Justynie Szafryńskiej, od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Maryja przemówiła w języku polskim, a na pytanie kim jest, odpowiedziała: „Jestem Niepokalanie Poczęta”. Podczas objawień prosiła: „Odmawiajcie codziennie różaniec”.

             Naszą pielgrzymkę rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy w Bazylice Mniejszej, zawierzając swoje losy Matce Bożej. Następnie w drodze do źródełka odmówiliśmy różaniec. W drodze krzyżowej, usytuowanej w pięknym krajobrazie leśnym, każdy z nas indywidualnie mógł zgłębić sens ofiary krzyżowej Chrystusa. Tu  powierzyliśmy swoje troski i problemy, po czym szczęśliwi oraz pełni nadziei wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Nina Sawicka

Skip to content