Piłkarze nożni mistrzami ROLNIK CUP 2024

Drużyna piłkarzy nożnych z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie 05.04. 2024r. uczestniczyła w turnieju piłki nożnej ROLNIK CUP  w Janowie, w którym udział brały ekipy ze szkół rolniczych: Janowa, Suwałk, Rutki, Sejn i nasza z Karolewa. Poziom sportowy drużyn był bardzo wyrównany, o czym świadczą wyniki meczów. Rozgrywki toczyły się na zasadzie każdy z każdym.

Pierwszy mecz nasi zawodnicy rozegrali z drużyną z Janowa, pokonując ją 4:2. Wynik świadczy o dużej przewadze naszych graczy, ale nic bardziej mylnego – po 5min. przegrywaliśmy 2:0, jednak charakter naszych zawodników, ich determinacja i umiejętności sprawiły, że w ciągu kilku minut strzeliliśmy 4 bramki. Drugą drużyną, z którą Karolewo się spotkało na boisku, była reprezentacja szkoły z Rutki, ten mecz pokazał, że na naszych chłopaków nie ma mocnych – wynik mówi sam za siebie 4:0. Rozpędzeni w turnieju trzeci mecz rozegraliśmy ze szkołą z Sejn,  wygrywając 1:0. Wisienką na torcie miał być mecz z finalistą poprzedniego turnieju, w którym ulegliśmy szkole z Suwałk po rzutach karnych. Wśród chłopaków było widać chęć rewanżu za ostatnią przegraną rok temu, może dlatego wyszli trochę spięci, co było widoczne w sytuacjach 100% niewykorzystanych. Mecz zakończył się wynikiem 0:0 i to dało nam upragniony sukces.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany uczeń naszej szkoły Marcel Sadowski. Na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy Karolewa biorący udział w zawodach. Należy podkreślić, że większość naszych piłkarzy jest rocznikowo młodsza i będzie reprezentować naszą szkołę jeszcze przez kolejny rok.

 

Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Bączek Igor, Moskalik Paweł, Witliński Mikołaj, Sadowski Marcel, Miazek Sebastian, Kozłowski Iwo, Gałka Antoni, Połeć Patryk, Kurpiewski Maciej, Gustajtis Bartosz, kierownik drużyny – p. Adam Kosiorek. Opiekunem sportowym był nauczyciel wychowania fizycznego Dziemiańczyk Jacek.

 

Wszystkim za sportowe zaangażowanie należą się podziękowania, a panu dyrektorowi dziękujemy za umożliwienie drużynie wyjazdu i udziału w turnieju.

Jacek Dziemiańczyk

Skip to content