WARSZTATY WIELKANOCNE

Tradycja to piękno, które chronimy, a nie więzy, które nas krępują”.

W ubiegły czwartek gościliśmy w naszej szkole uczniów z ósmej klasy karolewskiej szkoły podstawowej. W tym roku nasi młodsi koledzy wykonali wielkanocne palmy. Mając do dyspozycji zielony bukszpan, kolorowe suszone rośliny i samodzielnie wykonane kwiatki z krepiny.

W tradycyjnych palmach oprócz bukszpanu, symbolu trwania spotkamy także kotki wierzbowe (symbol życia), witki brzozowe (utożsamiane z biczowaniem) oraz iglaki (jako ciernie będące elementem korony). Zieleń roślin oraz kolorowe kwiaty i trawy podkreślają, że nastała wiosna – czas kiedy wszystko budzi się do życia. Palma jest nieodłącznym elementem folkloru, który zapewniał dobrobyt, chronił przed chorobami, piorunami oraz gwarantował bujne plony.

Palmy wykonane przez naszych uczniów oraz zaproszonych gości można oglądać od dziś w bibliotece szkolnej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację warsztatów oraz dyrekcji szkoły za sfinansowanie naszego przedsięwzięcia.

Natalia Bielińska

Magdalena Witkowska-Hrycek

Skip to content