Zajęcia relaksacyjne połączone z Dniem Kobiet

6 marca dziewczęta spotkały się w świetlicy internatu na zajęciach z panią Marzeną Cichomską, która jak się  okazało  jest naszą absolwentką i była w latach 1996-2001 o profilu „Rachunkowość i rynek rolny”. Zajęcia składały się z kilku modułów.

Na początku pracowaliśmy z kartami emocji. Każdy człowiek doświadcza całego spektrum rozmaitych uczuć. I wszystkie one są ważne. Równie istotna jest świadomość, że do wszystkich uczuć mamy prawo. Czasem emocje, które nam towarzyszą mogą być trudne, a czasem sprzeczne, trudne do pogodzenia. Jak nauczyć się je rozpoznawać? Jak dzięki pracom z emocjami, wzmocnić swój wewnętrzny potencjał i uczynić swoje życie lepszym?

Dzięki emocjom Katarzyny Miller otworzyłyśmy dla siebie nowy sposób komunikacji z naszym wnętrzem. Były rozmowy o tym, jakie emocje są obecne w naszym życiu, jak sobie z nimi radzić, dzięki czemu mogłyśmy lepiej zrozumieć siebie nawzajem.

Podczas warsztatów dziewczęta miały okazję zanurzyć się w medytacji poświęconej oswajaniu trudnych emocji. To ważne doświadczenie, które pozwoliło spojrzeć uczestniczkom na ich uczucia z większą akceptacją i zrozumieniem.

Na zakończenie odkrywaliśmy nasze zachowania w chwilach sukcesu oraz w relacjach z osobami, które nas kochają i wspierają. To była podróż do wnętrza siebie, w trakcie której dostrzegałyśmy siłę i piękno naszych emocji.

Podsumowaniem były podziękowania od pani prowadzącej:

„Drogie uczestniczki,

Dziękuję Wam za zaangażowanie, otwartość i chęć dzielenia się ze mną Waszymi myślami.

To Wasza energia uczyniła te warsztaty wyjątkowym wydarzeniem”.

Po warsztatach czekała niespodzianka. Koledzy z grupy  przygotowali  życzenia na
„Dzień Kobiet” oraz podarowali nam kwiatki i  upominki.

Elwira Rzeczycka

Skip to content