Świąteczne klimaty 5BTH, 5FTL i 2HT

„Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia”.

11 grudnia trzy klasy: 5 BTH, 5 FTL i 2 HT udały się na wyjazd świąteczny do Gdańska. Zawsze miło jest łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego nasz wyjazd, oprócz aspektu edukacyjnego, był także miłą odskocznią od szkolnej codzienności.

„Bursztynek, bursztynek znalazłam go na plaży

Słoneczna kropelka, kropelka złotych marzeń”.

Kto pamięta z dzieciństwa słowa tej piosenki? 😊 Nasi uczniowie, w pierwszej kolejności, mieli okazję zwiedzić interaktywne Muzeum Bursztynu i zapoznać się z historią powstawania i wydobycia tego cennego surowca jubilerskiego nazywanego „złotem Bałtyku”. Muzeum daje możliwość przeniesienia się do czasów, w których wydobywanie bursztynu było niezwykle dochodowym przedsięwzięciem oraz tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Te niezwykłe miejsce w sposób przystępny nawet najmłodszym prezentuje rozwój bursztyniarstwa i trudy zawodu bursztynnika.

Kolejną atrakcją były zmagania w Movement Arena znajdującej się na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk. Trenerzy zafundowali naszym uczniom solidną dawkę wysiłku fizycznego, który zamienił się w dobrą zabawę oraz dużą ilość adrenaliny i endorfin. Okazało się, że parkour to skrywany talent wielu z naszych uczniów.

Ostatnią atrakcją wyjazdu był Jarmark Świąteczny organizowany cyklicznie w grudniu na Starym Mieście. To niezwykle klimatyczne miejsce wprawiło wszystkich w iście bożonarodzeniowy nastrój. Mnogość dekoracji i szeroki asortyment regionalnych potraw zapewne wzbudził zachwyt
u każdego uczestnika wyjazdu.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, która prezentuje nasz świąteczny wyjazd do Gdańska.

Opiekunami na wyjeździe były:

Natalia Bielińska

Magdalena Witkowska-Hrycek

Agnieszka Zalewska

Skip to content