Wizyta w PDD w Kętrzynie

14 grudnia zakończyła się akcja charytatywna „Słodycze dla dzieciaków” zorganizowana przez Młodzieżową Radę Internatu. Przedsięwzięcie miało na celu uwrażliwienie wychowanków na potrzeby innych, poprzez zebranie słodyczy na świąteczne paczki dla dzieci z Powiatowego Domu Dziecka w Kętrzynie.

Mieszkańcy naszego internatu okazali się niesamowicie zaangażowani w tę inicjatywę. Jedni z nich przynosili  słodycze i upominki, a inni dzielili się swoim kieszonkowym, aby móc zakupić słodycze. Nasza społeczność internacka była niezwykle hojna, zebraliśmy 623 zł, za które kupiliśmy niespodzianki.

Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Jana Mickiewicza i Pani Kierownik Internatu Genowefy Jasionek  mogliśmy osobiście dostarczyć prezenty do domu dziecka, a cała ceremonia przekazania była pełna emocji i wzruszeń. Mieszkańcy domu dziecka poczęstowali nas smaczną zimową herbatką i własnoręcznie upieczonymi ciasteczkami. Spędziliśmy miły czas przy ubranej choince na pogawędce i zwiedzaniu pomieszczeń ICH domu. Pani Dyrektor placówki Bożena Biegańska i dzieciaki wyrazili swoją głęboką wdzięczność za nasze wsparcie, dostarczenie radości i uśmiechu na twarzy dzieci. Na pożegnanie przybiliśmy sobie „piątki” i zapraszaliśmy do nas na rewizytę. Gospodarze zapewnili nas, że z przyjemnością   nas odwiedzą.                                                                                         

Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszej akcji charytatywnej. Wasza hojność, dobroć i współpraca sprawiły, że  wspólna akcja stała się niezapomnianym wydarzeniem. Szczególne podziękowania sekcji wolontariatu MRI – Julii Łuszczak, Mateuszowi Gołasiowi, Bogdanowi Waszakowi, Szymonowi Michałykowi, Sabastianowi Miazkowi.

Iwona Dźwil-opiekun MRI

Skip to content