V edycja akcji #sadziMY

Pełni energii i zapału przystąpiliśmy do sadzenia 30 świerków na terenie szkolnym i nie byliśmy sami. Dzięki współpracy i wsparciu technicznemu pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie, oddział powiatu kętrzyńskiego  i mrągowskiego w Kętrzynie uczniowie klas 4 BTF oraz 2 BB pod opieką Pana Grzegorza Mazurowskiego i specjalizującego się w ogrodnictwie Pana Edmunda Stelmacha zostali zaopatrzeni w sadzonki świerków i jarzębin.

Nawiązała się merytoryczna wymiana doświadczeń i deklaracja współpracy polegającej na organizacji i udziale w szkoleniach związanych z tematyką ekologiczną w przyszłości.

Zdaniem pracowników WIORIN nasi uczniowie sprawnie i perfekcyjnie wykonali pracę, podjęli rzeczową dyskusję z inspektorami dotyczącą zadań Powiatowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa o zadaniach tej instytucji, mówili też o własnych planach na przyszłość związanych z szeroko rozumianym rolnictwem zrównoważonym.

Nasadzenia świerków były związane z V edycją akcji #sadziMY „Posadź drzewko z Prezydentem RP i leśnikami” i będą służyły jako trwały element architektury krajobrazu nie tylko społeczności szkolnej, ale również społeczności lokalnej.

W planach mamy także przystąpienie do realizacji projektu  „Społeczność Karolewa sadzi wspólnie drzewa”, który jest elementem działań wynikających z założeń konkursu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”. Tym razem chcemy podjąć współpracę z władzami lokalnymi, aby wspólne działania przyczyniły się do budowania poczucia odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy.

Planujemy kolejne nasadzenia na wiosnę, przecież mamy do posadzenia, jakże wymowne dla naszego krajobrazu,  jarzębiny. Efekty naszych prac już widzimy oczyma wyobraźni!

Dorota Kuchcińska

Skip to content