Dawid ma wiedzę o Polsce i świecie współczesnym

30 listopada 2023 r. dwoje uczniów naszej szkoły: Maja Marcinkowska – 3 LT, Dawid Kowal – 5 FTL wzięło udział w etapie szkolnym 65. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Należy podkreślić, iż jest ona jedną z najstarszych i najważniejszych olimpiad przedmiotowych organizowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem  objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Eliminacje szkolne,  polegały na rozwiązaniu testu, przygotowanego przez Komitet Główny, z programu stałego olimpiady oraz sprawdzającego wiadomości i umiejętności objęte podstawą programową przedmiotu historia i teraźniejszość oraz wiedza o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym.

Uczniowie rozwiązywali test składający się z 38 pytań zamkniętych. Mieli na to tylko 60 minut. Pomimo wysokiego poziomu trudności pytań w teście, nasi uczniowie doskonale sobie poradzili.  Do II etapu – zawodów okręgowych, który odbędzie się 3 lutego 2024 r. na UWM w Olsztynie zakwalifikował  się  Dawid Kowal – 5FTL. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w II etapie, który już niebawem.

Opiekunem merytorycznym i organizatorem etapu szkolnego olimpiady jest nauczyciel historii, historii i teraźniejszości oraz wiedzy o społeczeństwie Magdalena Czyżewska.

P1040688.JPG

P1040689.JPG

Skip to content