Szpikowa paczka dla onkodzieciaczka

„Miarą twojego człowieczeństwa

 jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

 (Ks. Mieczysław Maliński).

 

W naszej szkole odbyła się już 5. edycja akcji charytatywnej „Szpikowa paczka dla onkodzieciaczka”. Inicjatorką i koordynatorką akcji jest pani Elwira Rzeczycka, która razem z internacką I grupą oraz panią Katarzyną Dziębowską i panią Janiną Fąderską zorganizowały w szkole loterię fantową.

Loteriada cieszyła się ogromnym powodzeniem – każdy z 451 losów był wygrany, a fanty wzbudzały salwy śmiechu, okrzyki zachwytu lub zdumienia. Pomimo kwoty czterech złotych za los, wielu uczestników loteriady wpłacało większe sumy znając szczytny cel akcji – zebraliśmy 1965,50 zł – dziękujemy! Pieniądze przeznaczono na zakup upominków dla chorych onkologicznie dzieci z Dziecięcego Szpitala w Olsztynie, by mogły w tym przedświątecznym czasie poczuć magię ludzkich serc.

Serdeczne podziękowania składamy sponsorom fantów, którzy podarowali różnorodne gadżety, drobiazgi i słodkości. Są to nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie o wielkim sercu: Dziębowska Katarzyna, Rzeczycka Elwira, Rzeczycki Andrzej, Fąderska Janina, Olszewska Lucyna, Syroka Agata, Nowik Dorota, Pieniak Maja, Witkowska-Hrycek Magdalena, Bielińska Natalia, Cogiel Marzena, Jurkiewicz Magda, Zalewska Agnieszka, Szwark Joanna, Pędzich Agnieszka, Jasionek Genowefa, Dźwil Iwona, Aleszczyk Katarzyna, Niwińska Nikola, Iwaszkiewicz Wanda, Wutke Bogusława, Rakus Wiktoria, Michałowski Filip, Chwieckowicz Damian. Dziękujemy również uczniom biorącym czynny udział w loteriadzie – Mai Pieniak, Piotrowi Bogórskiemu i Przemysławowi Kicce – ktoś musiał dźwigać te kartony z fantami 🙂 .

Pomaganie powinno na stałe wpisać się w życie każdego z nas: jest troską o drugiego człowieka, jest odruchem dobroci i miarą człowieczeństwa.  Społeczność szkolna zdała egzamin z humanitaryzmu.

Elwira Rzeczycka, Katarzyna Dziębowska, Janina Fąderska

Skip to content