PROJEKT EDUKACYJNY architektów krajobrazu

„Historia jest świadkiem czasów, światłem prawdy, życiem pamięci i nauczycielką życia”.

20 października w naszej szkolne odbyła się oficjalna inauguracja projektu edukacyjnego pt. „Mazurska kultura regionalna jako inspiracja dla współczesnej architektury krajobrazu”, będąca początkiem szeregu wydarzeń i inicjatyw mających na celu przybliżenie naszym uczniom ich małej ojczyzny, którą jest ziemia kętrzyńska.

Projekt dedykowany jest wszystkim uczniom kształcącym się w zawodzie technik architektury krajobrazu. Tego dnia naszym gościem specjalnym był Pan Tadeusz Korowaj – historyk, pasjonat oraz niekończące się źródło wiedzy o naszym regionie. W swoim wystąpieniu przybliżył nam historię, architekturę i obyczaje ziemi kętrzyńskiej. Nasza młodzież, uzbrojona w nowy oręż w postaci znajomości dziejów krainy dawnych Bartów, jest już gotowa na nowe wyzwania – a w tym roku będzie ich wiele.

20 października to także obchodzony cyklicznie w naszej szkole Dzień Krajobrazu – w tym roku organizowany pod hasłem „Doceń lokalność”. Wśród zgłoszonych prac, które w tym roku miały postać kolażu, jury wyłoniło trzy zwycięskie prace. Podium prezentuje się następująco:

I miejsce – Weronika Czarnota, klasa 4 HTP

II miejsce – Julia Buniowska, klasa 1 FTH

III miejsce – Laura Roguszka, klasa 3 PT

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy powodzenia w rozwijaniu kreatywności i samodoskonaleniu w kolejnych edycjach konkursu.

Biblioteka szkolna, w której gościły piątkowe wydarzenia została udekorowana pracami architektów wykonanymi na zajęciach praktycznych pod opieką nauczycielek zawodu: Natalii Bielińskiej i Magdaleny Witkowskiej – Hrycek, które tym razem postawiły na kompozycje z suszonych roślin wykonane na plastrze drewna. Za zaangażowanie dziękujemy klasie 1 FTH, 2 HT i 4 HTP. W tym miejscu należy pochwalić naszych „debiutantów” z klasy pierwszej, którzy po zapoznaniu się z historią szkoły i Karolewa wykonali kolaże przedstawiające charakterystyczne dla Zespołu miejsca wkomponowane w roślinną dekorację. Na wystawę prac zapraszamy do biblioteki szkolnej – będzie tam do piątku.

Realizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa dzięki wsparciu, które nieustannie okazuje nam Dyrekcja Zespołu.  Dziękujemy także nauczycielkom bibliotekarkom Janinie Fąderskiej i Katarzynie Dziębowskiej za czuwanie nad przygotowaniem miejsca naszego spotkania i przemiłą atmosferę oraz Panu Grzegorzowi Kocińskiemu za oprawę techniczną wydarzenia. Nic, co dzieje się w naszej szkole,  nie miałoby racji bytu jeśli zabrakłoby uczniów – więc Wam, droga młodzieży dziękujemy za pokazanie się z jak najlepszej strony – co zauważył także nasz gość, wyrażając chęć ponownego zagoszczenia
w naszych skromnych progach.

Zachęcamy do śledzenia strony szkoły – wkrótce relacje z kolejnych ciekawych wydarzeń.

 

Opracowanie:

Natalia Bielińska

Skip to content