Odwiedziliśmy diamentowych ludzi

“Starsi ludzie są jak diamenty: z każdym rokiem stają się coraz bardziej cenni.”

 – Elizabeth Taylor

Za nami miło spędzony kolejny Europejski Dzień Seniora obchodzony 20 października. Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu pod opieką Pani Iwony Dźwil odwiedzili naszych emerytowanych nauczycieli, pracowników i mieszkańców Karolewa.

Do naszych przyjaciół wyszliśmy z życzeniami, słodyczami  i własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Seniorzy obdarowani zostali zdrowymi, suszonymi ziołami: melisą, lipą, czarnym  bzem, skrzypem polnym, miętą czy  szałwią, aby mogli pić ciepłe herbatki podczas długich jesiennych  wieczorów. Życzyliśmy im długich lat życia w dobrym zdrowiu, pogody ducha oraz spełnienia wszystkich marzeń. Niech jesień życia będzie dla nich  najlepszym czasem do spełniania rzeczy niespełnionych, a każdy dzień przynosi wiele radości i uśmiechu. Zostaliśmy miło przyjęci przez seniorów, byliśmy częstowani słodyczami, zapraszani do domów, czuliśmy, że byliśmy potrzebni. Młodzież z zainteresowaniem słuchała ciekawych opowieści Pana Sosnówki (byłego wychowawcy),  które  opisywały codzienne życie w internacie.  Nawet tym, których nie zastaliśmy w domu zostawialiśmy prezenty i życzenia, aby zrobiło im się miło. Seniorzy byli bardzo wdzięczni za odwiedziny, obiecali nawet modlitwę w naszej intencji. Umawiali się na spotkanie w innym terminie, aby móc podziękować za odwiedziny. Seniorzy zapraszali nas za rok, a my obiecaliśmy, że będziemy. Doświadczyliśmy tego, że Oni są naprawdę diamentami, które z każdym rokiem stają się coraz bardziej wartościowe. Po odwiedzinach u seniorów, sami spędziliśmy czas przy miętowej herbatce, dzieląc się wrażeniami z tego dnia.

„Najbardziej podobało mi się ciepłe przyjęcie nas przez seniorów. Odwiedzinom towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera, chciałbym uczestniczyć w takiej akcji za rok”. Mateusz

„Spodobała mi się akcja, kiedy pan nam nie otworzył drzwi, a my mimo wszystko zostawiliśmy upominki i życzenia”.  Bogdan

„Byłam pod wrażeniem pewnej historii pana, który był wychowawcą w internacie . Działo się …” Hanka

„Podobało mi się, że gdy pani nie była przygotowana na nasze przyjęcie, to zaprosiła nas innego dnia”.  Sebastian

Bardzo dziękuję zaangażowanej młodzieży: Korneli Krystian, Julii Łuszczak, Hani Malanowskiej, Sebastianowi  Miazkowi, Bogdanowi Waszakowi, Mateuszowi Gołasiowi. Dziękuję Karinie Brant za świetne zdjęcia. Podziękowania Pani Genowefie Jasionek za inspirację.

Opiekun MRI
Iwona Dźwil

Skip to content