Wrześniowe prace w ogrodzie

Choć słoneczna aura za oknami przynosi wspomnienia wakacyjnych dni, to powoli wielkimi krokami zbliża się do nas kalendarzowa jesień. Wegetacja spowalnia, a rośliny przygotowują się do zimowego snu. Jest to także czas intensywnych prac w naszych ogrodach i na terenach zieleni.

Uczniowie technikum architektury krajobrazu wraz z opiekunami zajęć praktycznych porządkują i pielęgnują szkolne obiekty, przygotowując je do zbliżających się obchodów Dnia Patrona naszej szkoły. Uporządkowano już teren przy pomniku poświęconym gen. Franciszkowi Kamińskiemu. Prace trwają przy Pomniku Łączności Pokoleń – niezwykle ważnym dla naszej szkolnej społeczności.

Równolegle z tymi działaniami prowadzone są prace w szkolnym ogrodzie dydaktycznym. Przygotowujemy szklarnię pod zimowanie roślin dwuletnich oraz niektórych wrażliwszych gatunków. Oczyszczamy rabaty z przekwitłych kwiatostanów i zwiędłych części roślin, zbieramy nasiona, przesadzamy i rozsadzamy rośliny wieloletnie.

Obecnie można już oglądać efekty zeszłorocznych prac dzięki, którym teren szkolny wzbogacił się o łąkę kwietną, ogród deszczowy i ogród w stylu rustykalnym.

Zgodnie ze słowami Audrey Hepburn: „Założyć ogród – to uwierzyć w jutro” nasi architekci niezmiennie inwestują swoją ciężką pracę w tworzenie lepszej i piękniejszej przyszłości. Dlatego jeszcze tej jesieni czeka nas realizacja pierwszego etapu nowego szkolnego projektu – kwietnika dywanowego, który powstanie w szkolnym ogrodzie dydaktycznym i już w przyszłym roku będzie cieszył oko feerią kolorowych barw.

Jak co roku jesień dla architektów jest bardzo pracowitym czasem, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni naszemu ogrodnikowi szkolnemu, który pomaga nam we wszystkich pracach i wspiera cennymi radami.

 

Opiekunowie zajęć praktycznych:

Natalia Bielińska

Magdalena Witkowska-Hrycek

Arkadiusz Wanat

Skip to content