II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języków Obcych „BOŻKOWSKIE POTYCZKI JĘZYKOWE 2023”

7 czerwca 2023 roku w ZS CKR w Bożkowie (Kotlina Kłodzka) odbył się finał II Ogólnopolskiego Konkursu Języków Obcych dla uczniów sieci szkół rolniczych „Bożkowskie Potyczki Językowe 2023”. Patronem honorowym konkursu został Pan Robert Telus, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Finał potyczek poprzedzony był eliminacjami szkolnymi w zgłoszonych 28 szkołach rolniczych, w których wzięło udział ponad 500 uczniów. Ze wszystkich uczestników eliminacji do finału kwalifikowało się 7 najlepszych z każdego języka obcego, czyli angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Nie wszystkie szkoły miały swoich reprezentantów w finale, a my mieliśmy ich aż 4, tj. z języka niemieckiego reprezentował naszą szkołę Maks Michalzik z klasy 4FTL, a z języka rosyjskiego Alisa Lashkouskaya z 2FTH i absolwenci Bartosz Skonieczko (4B4) oraz Wiktoria Łuszcz (4H4P).

Po trudnej części pisemnej i pasjonującej ustnej okazało się, że Maks uplasował się tuż za podium, zajmując 4 miejsce. Alisa zajęła 3 miejsce, natomiast Bartek i Wiktoria byli tuż za nią, na odpowiednio 4 i 5 miejscu.

Aliso, Maksie, Bartku i Wiktorio – gratulujemy wyników i sukcesu. Pamiętajcie, że to jest sukces, bo jesteście najlepsi z najlepszych – znaleźć się wśród 7 najlepszych z całej Polski, to jest coś! Dziękuję Wam również za towarzystwo podczas naszej wielogodzinnej „pociągowej” wyprawy – to była przyjemność podróżować z Wami.

Joanna Szwark

Skip to content