DZIEŃ SPORTU W KAROLEWIE

13.06.2023r w Karolewie na stadionie szkolnym odbyły się zawody z okazji DNIA SPORTU. Jak co roku o godz. 9.00 gospodarz szkoły, dyrektor Jan Mickiewicz dał sygnał do rozpoczęcia sportowej rywalizacji. We wspólnej zabawie  brali udział uczniowie naszej szkoły.

Każda klasa mogła wystawić po dwóch reprezentantów do konkurencji indywidualnych, w sztafecie po 6 osób, a w biegu masowym, alejkami Karolewa, brały udział osoby chętne, które zdobywały punkty dla klasy. Rywalizacja w poszczególnych konkurencjach była naprawdę na wysokim poziomie szkolnym, a niektóre wyniki mogłyby się liczyć w województwie.

Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach:

100 m, skok w dal, pchnięcie kulą, sztafeta 6×200 m, bieg masowy 1200 m.

Wyniki w  poszczególnych konkurencjach:

  • bieg masowy/dz/: I m. – Karina Brant IILT, II m. – Joanna Olenkowicz  IVPT,

 III m. – Katarzyna Tymińska IIFTH

  • bieg masowy/ch/: I m. – Marcel Sadowski IIIBT, II m. – Jakub Dąbrowski  IIIBT, III m. – Konrad Dumkiewicz IIABB
  • 100m /dz/: I m. -Gabriela Sturlis IHT, II m. -Patrycja Fredo ILT, III m. – Wiktoria Soćko IVPT
  • 100m/ch/: I m. – Patryk Połeć IAB, II m. – Patryk Kubiak IBT, III m. – Mikołaj Witliński IIBT
  • skok w dal/dz/: – Gabriela Sturlis IHT, II m.- Tymińska Anna IPT, III m- Magdalena Kolbus IIIHTP
  • skok w dal/ch/: I m.-Patryk Połeć IAB, II m. – Maciej Szmyd IIIBT, III m. – Paweł Gibas IIABB
  • pchnięcie kulą/dz/: I m. -Anna Wojtkiewicz IILT, II m. -Klaudia Onoszko IIIABB, III m. -Gabriela Rutkowska IPT
  • pchniecie kulą/ch/: I m. – Maciej Szmyd IIIBT, II m. -Jakub Prościński IBT, III m. -Maciej Głogowski IIIBTF
  • sztafeta 6x200m/dz/: I m. -IILT, II m. -IHT, III m. -ILT
  • sztafeta 6x200m/ch/: I m. -IIIBT, II m. – IIABB, III m. -IBTF

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

DZIEWCZYNY:

I m. – KL. IILT
II m. – KL.ILT
III m. – IHT

CHŁOPCY:

I m – KL.IIBT
II m – KL.IIBT
III m – KL.IBT

Konkurencją pokazową Dnia sportu w Karolewie było przeciąganie liny pomiędzy uczniami, a kadrą pedagogiczną. Zespoły liczyły po 6 osób. W konkurencji żeńskiej lepsze okazały się panie nauczycielki, pokonując uczennice 2:0 . Bardzo zacięty pojedynek stoczyli nauczyciele, jednak tego dnia lepsi okazali się uczniowie w stosunku 2:0. (uczniom pomagał wiatr i słońceJ. Na zakończenie imprezy została odtańczona belgijka, a pan dyrektor podziękował osobom zaangażowanym w prowadzenie imprezy.

Nauczyciele wychowania fizycznego składają podziękowanie za pomoc w sędziowaniu paniom i panom: Joannie Szwark, Janinie Fąderskiej, Katarzynie Dziębowskiej, Danielowi Siemieniako, Grzegorzowi Mazurowskiemu, Jackowi Lipce, Sławomirowi Tymoszuk oraz nauczycielom z warsztatów.

Bezpieczeństwo medyczne zapewniła nasza szkolna pielęgniarka pani Teresa Sztejter, której serdecznie dziękujemy.

DO PRZYSZEGO ROKU!

Jacek Dziemiańczyk

Foto: Stella Stukanowa

Skip to content