Mój ulubiony wiersz – konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski w naszej szkole to już tradycja. Od wielu lat uczniowie wrażliwi na piękno słowa pisanego mają szansę obnażyć swoje wnętrze w poezji. Uczestniczki, bo zgłosiły się wyłącznie dziewczęta, w tej edycji prezentowały swój ulubiony wiersz.

Ania Wojtkiewicz zachwyciła brawurową interpretacją wiersza Joanny Papuzińskiej „Czarna jama”. Laura Roguszka napisała i z uczuciem przedstawiła własny utwór pt. „Jesienne marzenia”, a Daria Tereshchenko samodzielnie przetłumaczyła z języka ukraińskiego i pięknie zaprezentowała wiersz Liny Kostenko „Skrzydła”. Gabrysia Koziorzemska zmierzyła się z wierszem K. I. Gałczyńskiego „Prośba o wyspy szczęśliwe”, a Oliwia Duda z „Inwokacją” Adama Mickiewicza. 

Jury w składzie: Lucyna Olszewska (przewodnicząca), Katarzyna Dziębowska i Janina Fąderska, z wielką przyjemnością wysłuchało i wierszy o różnorodnej tematyce i jednogłośnie orzekło:

1 miejsce Anna Wojtkiewicz (1 LT)

2 miejsce – Daria Tereshchenko (1 LT)

3 miejsce – Laura Roguszka (1 PT)

Wszystkie uczestniczki otrzymały dyplomy i długopisy z logo szkoły, a laureatki bony pieniężne do księgarni Media. Gratulujemy serdecznie!

Organizatorki: Katarzyna Dziębowska, Janina Fąderska

Skip to content