Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Dziewcząt

23 października w Bogdańczowicach (woj. opolskie) odbył się finał Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w Piłce Nożnej Dziewcząt. W rywalizacji wzięły udział również nasze dziewczyny.


Dwanaście drużyn zostało podzielonych na cztery, trzyzespołowe grupy.
W pierwszym meczu Karolewo spotkało się z ZSCKR Brzostek. Nasze rywalki wcześniej, aż 4:0 pokonały ZSCKR Leśna Podlaska. Reprezentantki naszej szkoły nie były w tym spotkaniu faworytem. Mimo to, pokonały groźnego rywala 2:1. Kolejnym przeciwnikiem były zawodniczki Leśnej Podlaskiej, które także pokonaliśmy 1:0, zajmując pierwsze miejsce w grupie.

W ćwierćfinale rywalem Karolewa był ZSCKR Sokołów Podlaski. Mimo ambitnej postawy i walki do końca spotkanie zakończyło się porażką 1:3 i dalszą rywalizację toczyliśmy o miejsca 5-8. W tej fazie turnieju pokonaliśmy ponownie ZSCKR Brzostek i ulegliśmy ZSCKR Kowal, zajmując szóste miejsce w turnieju.
Należy powiedzieć, że był to turniej finałowy. Aby na nim wystąpić, należało przejść eliminacje, do których przystąpiło około 40 szkół rolniczych z całej Polski. Chwalę dziewczyny za walkę i zaangażowanie, a 6 miejsce w Polsce to ogromny sukces.
Tabela końcowa turnieju finałowego:
1. Bogdańczowice
2. Nowy Targ
3. Lututów
4. Sokołów Podlaski
5. Kowal
6. Karolewo
7. Brzostek
8. Sandomierz
9. Zduńska Dąbrowa
10. Leśna Podlaska
11. Bydgoszcz
12. Brześć

Skład drużyny ZSCKR w Karolewie:
Anna Bandurów 3 H4P, Wiktoria Łuszcz 3H4P, Dominika Modzelewska 3H4P, Joanna Olenkowicz 3PT, Maja Czajdo 1PT, Weronika Czarnota 2HPT, Laura Roguszka 1PT.
Opiekunowie drużyny: Andrzej Rzeczycki, Adam Kosiorek.

Andrzej Rzeczycki

Skip to content