OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

5 października 2020r. zgodnie z tradycją naszego internatu odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Uroczystość ta miała na celu przyjęcie pierwszoklasistów do grona społeczności internackiej oraz ich integrację. Jak przystało na wagę tego święta, udział wzięła w nim  społeczność internacka, zaproszeni goście: pani wicedyrektor Lucyna Olszewska, pani kierownik internatu Genowefa Jasionek, pani pedagog Małgorzata Sokołowska, wychowawcy klas pierwszych: pani Marzena Cogiel, pan Andrzej Sienkiewicz oraz wychowawcy klas pierwszych w internacie: pani Elwira Rzeczycka, pani Iwona Dźwil, pani Eleonora Bronakowska i pan Krzysztof Kania. Konferansjerkę poprowadzili Wiktoria Łuszcz i Paweł Grzyb. Głos zabrał przewodniczący Młodzieżowej Rady Internatu Jakub Szuchalski, który przywitał nową brać internacką i zapewnił, że są częścią internackiej społeczności.

Grupa I z wychowawcą panią Elwirą Rzeczycką była odpowiedzialna za przygotowanie uroczystości i konkurencje, które sprawdziły gotowość do bycia wzorowym wychowankiem.

Młodzież wzięła udział w następujących konkurencjach:

  1. Zaprezentowanie grupy.
  2. Quiz wiedzy o internacie.
  3. Bieg z zasadami.

4.Test na kreatywność-kalambury.

  1. Miły sen.
  2. Randka w ciemno.
  3. Reklama.

W konkurencjach brali udział wychowankowie wszystkich grup. Do każdej konkurencji wybierane były losowano osoby, które brały udział w poszczególnych wyzwaniach. Młodzież była zaangażowana w całe przedsięwzięcie, co było miłą nagrodą dla organizatorów tej imprezy. Dzisiaj wszyscy byli wygrani, a w ramach podziękowań mogli wybrać sobie nagrodę z kosza rozmaitości. Jedną z pozytywnych rzeczy była panująca podczas otrzęsin atmosfera zabawy i humoru. Otrzęsiny stały się okazją do zawierania znajomości pomiędzy wychowankami klas pierwszych a ich starszymi kolegami oraz przyczyniły się do budowania relacji z nauczycielami. Uczestnicy zasłużyli, by wstąpić w zaszczytne mury internatu, jednak czekało na nich ostatnie zadanie przysięga, z którą poradzili sobie doskonale.

Przedstawiciele każdej z grup wraz z wychowawcą otrzymali pamiątkowy dyplom i tort.

Na koniec chętni mogli zatańczyć wspólnie taniec integracyjny do piosenki „Głowa, ramiona, kolana, pięty”.

Dziękuję grupie I, a w szczególności osobom, które zaangażowały się w organizację imprezy:

Dominice Kurowskiej, Ewelinie Prażniewskiej, Kindze Szczubełek, Kamili Klimek, Wiktorii Łuszcz, Weronice Kędzierskiej, Alicji Sawickiej, Zuzannie Błachnio, Weronice Budnik, Wiktorii Rakus, Oliwii Pokusie, Pawłowi Grzybowi, Arkadiuszowi Gołasiowi, Kacprowi Mrówce, Patrykowi Dowejce, Hubertowi Sarneckiemu, Bartoszowi Skonieczce, Marcinowi Kołodziejowi, Maciejowi Malągowi, Dominikowi Gwieździe, Oliwierowi Engelhardt.

 

Elwira Rzeczycka

Dodaj komentarz

Skip to content