Warsztaty kroju i szycia

W internacie w czerwcu i październiku odbyły się warsztaty kroju i szycia. Dziewczęta z grupy II pod kierunkiem wychowawczyni Pani Iwony Dźwil uczyły się wykrawać materiał, odmierzać długości centymetrem krawieckim, szyć na maszynie, ciąć nożycami krawieckimi, przeciągać troczki. A to wszystko po to, aby stworzyć ekoworki. Uczestniczki warsztatów wykonały trzydzieści worków dając drugie życie firance. Dzięki odzyskiwaniu surowców wtórnych pomagamy chronić środowisko, a zarazem tworzymy nowe, unikalne produkty.

Chcecie wiedzieć, po co?

Zaglądajcie na stronę internetową i Facebooka szkoły a niedługo dowiecie się po co?, komu? i dlaczego? zostały uszyte te ekologiczne worki .

Dziękuję za udział w warsztatach kroju i szycia Alicji Pażuś, Dominice Rosłon, Dorocie Brynkiewicz, Klaudii Farelnik, Justynie Sadlak, Wiktorii Ogórek, Julii Klimek, Martynie Malesie, Marzenie Trusz, Gabrieli Gałce, Izie  Niedźwieckiej, Wiktorii Brajer, Paulinie Pasławskiej. Szczególne podziękowania Weronice Wojdył za pomoc w szyciu na maszynie.

Iwona Dźwil

Dodaj komentarz

Skip to content