ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO … ZAPOBIEGAMY!

28 października odbył się w naszej szkole koncert związany z profilaktyką uzależnień w wykonaniu Włodka Dudka pod tytułem „Twoje decyzje to twoje życie”. 

Program trwał dwie godziny lekcyjne i skierowany był do całej społeczności szkolnej. Uczestniczyło w nim w sumie 410 osób. Myślą przewodnią koncertu było wskazanie młodzieży pozytywnych stron życia, zadowolenia z odnajdywania własnych pasji i twórczej samorealizacji pod warunkiem mądrego, świadomego wyboru. Niestety, często zdarza się tak, że ani talent, ani zasobność finansowa czy też inteligencja nie ustrzegą młodego człowieka przed pułapkami uzależnień,  jeśli  będzie podejmować zgubne dla siebie decyzje.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów sceny bluesowej w Polsce specjalnie na ten występ przygotował autorski repertuar. Kierując swoją muzykę i słowa do młodzieży, poruszał problemy dotyczące alkoholu i narkomanii. Przestrzegał przed konsekwencjami zażywania używek, bo jak twierdził, nie ma bezpiecznych środków psychoaktywnych. W oparciu o przykłady przytoczone z autopsji oraz egzystencji ludzi mu bliskich, starał się uzmysłowić  słuchaczom, jak proste i błahe przyczyny mogą prowadzić do zniszczenia sobie życia. Jak podkreślał to wielokrotnie muzyk, zagrożenia związane z narkotykami, alkoholem są bardzo groźne i nie można obok nich przejść obojętnie.

                                                                                                      Małgorzata Sokołowska

Foto: Stella Stukanowa

Dodaj komentarz

Skip to content